Mozart’s Power

Субота, 30 січня 2021 р. о 20:00

Львівська національна філармонія

Творчість Вольфганга Амадея Моцарта і до сьогодні залишається символом класичної музики. Композитор вважав, що музика – це тиша, яка живе між звуками.Можливо, якщо музика, за словами Моцарта, це паузи, то і життя – це ті короткі перерви для зупинки у шаленому темпі нашого існування. І впродовж карантинних обмежень, збавляє темпи та усвідомлює цінність мистецтва. Впродовж січня світ святкує день народження геніального композитора і концерт оркестру INSO приєднується до святкувань.
Ідея концерту Mozart`s power проходить лейтмотивом не лише через репертуар, а також є і у складі виконавців вечора. Солістами концерту є найвідоміші українські музиканти: Валерій Соколов, Катерина Тітова та юна Христина Михайліченко.

Розпочне концерт моцартівських шедеврів музика до драми “Тамос, король Єгипту”, написана композитором для п’єси барона фон Геблера.
Серед 27 клавірних концертів Моцарта є лише 2 подвійних, а Мі-бемоль мажорний концерт сам Моцарт називав “другим”.Композитор написав його у 1799 році для себе та своєї старшої сестри Наннерль (Марії Анни), яка, як і Вольфганг, була дуже талановитою музиканткою. Через декілька років композитор виконає цей твір у Відні разом із своєю ученицею, піаністкою та композиторкою Йозефіною Барбарою Ауернхаммер.
Скрипкові концерти написанні в час перебування Моцарта у Зальцбурзі на посаді концертмейстера оркестру, який утримував архиєпископ Зальцбурзький. Серед усіх концертів Моцарта надзвичайно популярний є П’ятий концерт також називають “Турецьким”, через епізоди у фіналі в стилі alla turca.

Талант Моцарта до сьогодні залишається чимось феноменальним, тонким плетивом музики великого дару, що об’єднує людство у своєму звучанні.
І саме у цьому є сила музики великого австрійця!
Програма:
В.А. Моцарт – «Тамос, король Єгипту» музика до драми;
В.А. Моцарт – концерт для двох фортепіано з оркестром Мі бемоль-мажор, К 365;
В.А. Моцарт – концерт для скрипки з оркестром N5.
Солісти:
Христина Михайліченко (фортепіано)
Катерина Тітова (фортепіано)
Валерій Соколов (скрипка)
Диригент – Віталій Протасов