Перша письмова згадка про Перемишляни датується 1437 роком. Існує припущення, що назва міста виникла завдяки переселенцям з Перемишльських земель. На межу XVI-XVII ст. припадає бурхливий розвиток Перемишлян та околиць як важливого осередку торгівлі, промислів і культури. У 1623 р.
Перемишляни отримали магдебурзьке право і в документах того часу згадуються як місто-фортеця, оточене земляним валом і дерев’яною оборонною стіною з бійницями. Магдебурзький привілей підтверджено в 1733 році. Він надавав право жителям Перемишлян виготовляти горілку та пиво для власних потреб, а місцевим купцям торгувати будь-яким товаром.
У 1857 р. в Перемишлянах було засновано школу бджільництва – один із перших навчальних закладів пасічників у Галичині та Європі. Бджолярство було поширене на території Перемишлянщини з давніх часів. Це відобразилося і на гербі міста: солом’яний вулик (сапетка), а навколо нього — декілька бджіл.
Збереглись в Перемишлянах мурована церква оборонного типу біля залишків міських валів та костьол Св. Петра і Павла. Костьол був збудований у 1665 р. на кошто Ельжбети Потоцької. Зараз при ньому монастир Згромадження Св. Франциска Салезького.

 

1. П’ять шляхів зі Львова. – К.: Грані-Т, 2008. – 144 с.