Будинок №15
Особняк побудований до Першої світової війни.
Відомостей про те, для кого був побудований цей будинок і ким поки знайти не вдалося.
Але можливо в цьому допоможе польський дворянський герб Анджейовскі, один з варіантів герба Прус I (Prus I odmiana Andrzejowski). Герб Анджейовскі зазвичай зображують зі стрілою, спрямованою в інший бік, але положення стріли може бути й іншим. Цей герб використовувався як родом Анджейовскіх (Andrzejowski), так і родом Анджеєвського (Andrzejewski).
Над будинком височіє невелика башточка. По краях її прикрашають орли або якісь інші хижі птахи. Також на вежі з двох сторін знаходяться фігурні таблички, обрамлені лавровими гірляндами. На табличці, що розташована з боку вулиці, ще можна побачити сліди практично стертих написів у два ряди – швидше за все, там була назва вілли.

Водонапірна вежа по вул. Тернопільській
У 1933 році, поблизу парку Залізна Вода, за проектом архітектора Вітольда Мінкевича (Witold Minkiewicz; 1880-1961) була споруджена водонапірна вежа. Вежа, яка досі притягує увагу своєю красою та довершеністю. Нашому виданню вдалося потрапити до середини і зробити кілька сучасних фотографій цієї чудової споруди.
При будівництві вежі передбачено відвідування її публікою з метою огляду околиць – всередині влаштовані зручні залізні сходи, на верхній платформі зроблена балюстрада. У журналі “Architektura i Budownictwo” № 3 за 1934 є фотографія вежі на тлі побудованих до того часу будинків.
Водонапірні вежі на вулиці Пасічній та поблизу парку Залізна Вода споруджувалися практично одночасно, але про вежу на Пасічні піде окрема мова.
Спорудженню передували кілька ескізних проектів. Через значне падіння цін на цеглу обрано варіант із нетинькованими фасадами з червоної цегли. Застосовано залізобетонні елементи. Зовні вежі мають форму дванадцятигранників із пілонами на кутах. Обладнані оглядовими майданчиками. Статичні обчислення зробив інженер Адам Курилло. Реалізовано у 1932–1933 роках.
І в наші дні ззовні вежа справляє незабутнє враження. ЇЇ грація і архітектурна довершеність гармонійно списується навіть в сучасні пейзажі околиць парку “Залізна вода”. І чим ближче підходиш до неї – тим – тим величнішою вона виглядає.
Довший час башта використовувалася для офісних приміщень, але близько року тому орендарі виїхали звідси і залишили після себе не вельми чисті приміщення. А загалом вежа виглядає охайною і доглянутою.