Палац Сапєг – пам’ятник архітектури у Львові. Розташований на вулиці Коперника, 40-а.
Був збудований у 1870-ті роки для князів Сапєг за проектом архітектора А. Куна у стилі французького бароко 18 сторіччя (це історичний стиль 19 століття – необароко).
Будівля двоповерхова, з мезоніном, головний об’єм має в плані форму квадрата, до якого примикає прямокутний флігель. Монументальна огорожа з ажурними металевими воротами відділяє парадний двір від вулиці. Стіни будівлі відрізняються м’якою пластикою, їх поверхню різноманітять рустикація і виступи пілястр, розкреповка карнизів і міжповерхові поясочки. Коли зводили палац, шпальти місцевих газет повідомляли, що “Сапєга будує Лувр!“. Для львів’ян барокова архітектура була новою та нагадувала архітектуру Нового Лувру.
Нащадок стародавнього литовсько-руського роду Адам Сапєга, який замовив для себе палац, був одним з найбільш помітних спонсорів залізничного будівництва в Галичині. Будівництво палацу обійшлося практично так само дорого, як і будівництво палацу Потоцьких.
Протягом довгого часу тут знаходилась школа №9. У колишньому палаці Сапєг після реставрації розмістилася Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.