Будинок колишнього Технологічного Інституту (1907-1909 рр., арх. Тадей Обмінський). Будинок споруджено для т. зв. Технологічного Інституту – закладу, функцією якого було поширення професійних знань в середовищі промисловців та ремісників, з метою підвищення якості продукції і кваліфікації виробників.
Стиль будівлі – cецесія. Сьогодні (2009 p.) будинок використовується як навчальний корпус Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка.

Архітектура
Об’єкт має складну, асиметричну конфігурацію плану, що обумовлюється специфічними форматами ділянки, на якій велося будівництво. Два фасади розміщені під кутом один до одного, повторюючи поворот вул Нижанківського, від них в глибину кварталу розвивається видовжений блок будівлі.
Будинок триповерховий, з цокольним поверхом, цегляний, тинькований. В композиції фасадів переважають вертикальні членування. Цокольний і перший поверх оздоблені масивним рустом. Над вікнами останнього поверху – декоративні вставки, набрані з керамічних плиток. На аттику встановлені дві скульптури з бетону, які зображають коваля і теслю.
Внутрішнє планування базується на коридорно-кабінетній системі. В інтер’єрі – увагу привертає актовий зал, оздоблений пілястрами і поліхромією. На сходовій клітці зберігся автентичний сецесійний вітраж.