Аптека №3
За архівними матеіалами по вул. Дворніцкого (тепер вул. Свенціцького) стояв одноповерховий будинок, власником якого був Іван Брунек. Будинок поступово розбудовувався і вже 1912 р. була закінчена надбудова другого поверху, де розмістились кімнати готельного типу.

На першому поверсі була аптека. У звязку з розбудовою міста 16 лютого 1928 р. було запроектовано будівництво нового трьохповерхового корпусу аптеки злабораторією по вигоотовленню лікарських засобів. Окрім аптеки в будинку розмістились цехи для таблетованого виробництва, дистиляційної, склодувної майстерні, фасуваьної та аналітичної лабораторії. Третій поверх був обладнаний для канцелярії та матеріальних кімнат. у 1933-1939 рр. аптекою керував Герман Еманцель.

Аптека “Під Святим Миколаєм”
Аптека була відкрита у 1926 р. по вул. Св. Миколая, 23 Володимиром Саркісевичем. Аптечний заклад складався з трьох обовязкових приміщень: залу для продажу, лабораторії та приміщення для матеріалів та трав. Фасад партерного поверху оздоблено в стилі “Арт-Деко”.

Аптека “Каса хворих”
Організовані у 1921 р. Каси хворих проводили активну діяльність по створенню власних аптек, призначених для небагатих людей. У 1926 р. Каса хворих відкрила аптеку і фармацевтичну фабрику по вул. Фредра, 2. Управителем аптеки став магістр Кароль Дюлль, а його помічником – магістр Адольф Фрідманн.
Для нової фабрики закупили машини найновішої системи, завдяки чому всі лікарські препарати виготовляли власноруч. 27 вересня 1935 р. першу аптеку, якою керував Йозеф Бжозовський перенесли на вул. Баторія. Таким чином утворився комплекс закладів Каси хворих по вул. Фредра та Баторія, а саме дві аптеки, амбулаторії дерматологічних та венеричних хвороб, захворювань вуха та носа, ортопедичний заклад, електричні ванни, прогрівання кварцовими лампами.

Аптека “Під Святим Духом”
Аптека “Під Святим Духом” була заснована у 1898 р. магістром Карлом Пілевським, який у 1898 р. отримав дозвіл на відкриття аптеки у Львові. З 1923 по 1939 р. власником аптеки був доктор Юзеф Пілевський.

Аптека “Під Святою Софією”
Аптека “Під святою Софією” була заснована у 1908 р. на тодішній площі святої Софії, тепер пл. І. Франка. Це була невелика гарно обладнана аптека, що мала лабораторію і маленьке підприємство з витяжною та сушильною шафою, перегонним кубом та перколяторами різної величини, пресами для виготовлення гемороїдальних свічок, млинками, дробилкою, таблетковою машиною.
Засновник аптеки – Антон Маркович. У 1892 р. було створено перше обєднання службовців-фармацевтів Галичини “Унітас”. активним організатором, а потім його головою був А. Маркович. Важливим досягненням товариства стало створення каси взаємної допомоги та скликання двої зїздів фармацевтів-сліжбовців.

Аптека “Під Соколом”
Аптеку “Під Соколом” заснував у 1908 р. Ян Лисовський по вул. Личаківській. Магістр фармації Ян Лисовський довгі роки працював фармацевтом-службовцем, багато років керував аптекою міської лікарні.
З 1920 по 1939 рр. аптека належала магістру фарммації Генріху Блондзинському.

Аптека “Під Надією”
Аптека “Під Надією” була заснована у 1872 р. Титусом Зажицьким по вул. Б. Хмельницького. При аптеці існувала добре обладнана лабораторія і налагоджене невелике виробництво. Користувались попитом виготовлені в аптеці різноманітні збори трав, чаї та “Сибірська мазь”. Пізніше аптека належала Яну Зажицькому.

Аптека “Під Гігеєю”
У 1908 р. по вул. Городоцькій Еміль Єзерський заснував аптеку “Під Гігеєю”. Еміль Єзерський багато років працював у аптеці П. Міколяша “Під золотою зіркою”. При аптеці було налагоджено виробництво, що спеціалізувалось на виготовлені косметики. У 1924-1939 рр. аптека належала Бернарду Шайнбаху.

Аптека “Під Фемідою”
У 1901 р. Фридерік Девехе заснував аптеку “Під Фемідою” по вул. Словацького. В той час її емблемою була богиня справедливості і правосуддя Феміда. Тут збереглась чи не єдина титульна аптечна вивіска – це скляне панно у вікні аптеки. Зображено там Феміду, Гігієну та Ескулапа, а також напис Apteka pod Temida Fryderyka Dewechego.
Однак відомо, що Феміда – грецька богиня правосуддя і нічого спільного з медициною не мала. Така назва пояснюється двома версіями.Згідно з першою, на першому поверсі була приймальня австрійського адвоката Зигмунта Лезера. За іншою версією власник аптеки Фредерик Девеха йшов тернистим шляхом, щоб заволодіти нею. У своєму закладі ніколи не ображав підлеглих і це засвідчив в назві.
Фридерік Девехе народився у Львові у 1854 р., закінчив гімназію у Бережанах, аптечну практикку розпочав в аптеці Антонія Склепінського (аптека “Під чорним орлом”) у Львові. Він був одним з організаторів і головою І зїзду фармацевтів Галичини, який відбувся у Львові в 1897 р. Ф. Девехе брав активну участь у боротьбі фармацевтів-службовців за свої права. Він був організатором професійного руху фармацевтів.
Аптека “Під Фемідою” збереглась дотепер. Ліки в ній відпускались за помірними цінами, іноді безкоштовно для потребуючих.

Аптека “Під Архангелом”
Аптека “Під архангелом” була заснована у 1886 р. Титусом Лазовським по вул. Городоцькій.
Титус Лазовський довгий час був фармацевтом-службовцем, він разом з братом видав актуальну брошуру “Додаток до холерних аптечок”, оскільки саме в цей час у Львові була епідемія холери. Він заперечує популярну на той час думку, що поширення хвороби відбувається повітрям. Звертає увагу на необхідність дезинфекції речей, дотримання чистоти при приготуванні їжі.
Т. Лазовський був засновником Львівського товариства аптекарів, був обраний його головою. Приміщення його аптеки було невеликим, скромно обладнаним. Тепер аптека займає весь перший поверх старовинного будинку, проте від старої аптеки нічого не збереглось.

Аптека “Під римським імператором Титом”
Засновник аптеки”Під римським імператором Титом” Т. Торосевич відкрив аптеку у 1819 р. по вул. Личаківській, вона існує дотепер. Вхід до аптеки прикрашав бюст імператора Тита. При своїй аптеці Торосеевич створив лабораторію, яка стала базою для його майбутніх досліджень в галузі хімії, фізики, технології ліків, сільського господарства. грунтуючись на численних дослідах. він виявляє оптимальні умови зберігання медичних препаратів в аптеках.
Вчений експериментально довів, що світлочутливі препарати краще зберігати в посуді з червоного та рожевого скла, яке захищає їх від дії сонячного світла. В його лабораторії часто проводились якісні аналізи продуктів з метою встановлення їх доброякісності.
Починаючи з 1828 р. і до кінця життя Т. Торосевич бере активну участь у вивченні мінеральних джерел Галичини. Він першим виконав повний фізико-хімічний аналіз вод курортів Трускавець, Велічка, Івонич, Риманів, Любінь Великий. Своїми роботами вчений довів, що прикарпатські мінеральні води ні в чому не поступаються, а іноді і перевищують за своїми лікувальними властивостями води відомих закордонних курортів.
З 1893 по 1939рр. власником аптеки був Антоній Ербар. У 1889 р. він був обраний головою аптекарської палати, у 1931-1933 рр. Ербар був головою аптекарського товариства.

Аптека “Під золотим левом”
Аптека “Під золотим левом” була заснована у 1780 р. Засновник і перший власник – Ян Ходорович. У 1806 р. він був обраний першим головою Колегії аптекарів.
Аптека знаходилась на вул. Казімежовській, 26 (вул. Городоцька). В 1866-1871 рр. власником аптеки був Адольф Берлінер, потім К.Крижановський. Наступним власником аптеки став Шимон Гай, який значно розширив аптеку, оладнав лабораторорією. Аптека Шимона Гая спеціалізувалась на виготовлені ліків для дітей. Відома пудра Гая, яка отримала найвище визнання на виставках не тільки в Галичині, але і за кордоном. Аптека “Під золотим левом” і її вироби широко рекламувалась в місцевій пресі

Аптека “Під золотим орлом”
У 1773 р. губернаторство Галичини надало дозвіл на ведення аптеки по вул. Галицькій, 19. аптеку назвали “Під золотим орлом”, а її першим власником став магістр Солкішир. Пізніше аптеку придбав доктор Крауз.
В другій половині 19 с. аптека належала магістру Наглік, а пізніше магістру Яну Вев’юрському. З 1890 р. він був головою Галицького товариства аптекарів,членом екзаменаційної комісії. З 1905 р. власником аптеки став Людвиг Вев’юрський. Він був одним із засновників фармацевтичної фабрики “Лаокоон”.

Аптека “Під золотим оленем”
Однією з найстаріших діючих аптек Львова вважають аптеку “Під зоолотим оленем” (аптека №22), її емблемою був “Золотий олень”. Заснував аптеку Матвій Зенткевич у 1574 р. Одним з найбільш заслужених власників аптеки був Вінцент Зенткевич, який одержав аптеку у власність 12 червня 1795 р. і перевів її на площу Ринок 29. Вінцент Зенткевич обирвася до парламенту Галичини і неодноразово був радником у міскій раді Львова.
У 1830 р. В. Зенткевич увійшов до складу Комітету міщан під назвою “Сцена польська”, який намагався запобігти занепаду єдиного у той час львівського Народного театру. Зенткевич сприяв розвитку театральної культури міста. Він також встановив стипендію для незаможних студентів.
Аптека “Під золотим оленем” належала родині Зенткевичів до 1850 р. В цей час аптека була в занедбаному стані і її купив Ю. Бергар і переніс її на пл. Ринок, 18. У 1882 р. аптека була куплена магістром фармації Михайлом Карчевським. У 1885 р. Карчевський продав аптеку Арнольду Рапопрту, який був власником до 1901 р., після цього заснував на Богданівці фабрику пахучих речовин. У 1923 р. власникомаптеки був Юзеф Піпелес. у 1939 р. – Фюрер Александр.

Медична крамниця Станіслава Барана
Фірма молодого та амбіційного підприємця була заснована 1918 року у Кракові, проте, невдовзі перїхала до Львова. За короткий час крамниця Станіслава Барана стає відомою у медичних колах всієї Галичини. Передусім, клієнта приваблювала відсутність необхідності робити замовлення за кордоном, та тривалий час очікувати на покупку. Власник вирішив цю проблему створивши мережу складів у місті та регулярно вивчаючи попит і потреби міських медичних закладів.
Підприємець регулярно замовляв найновіші взірці медичних товарів місцевих та закордонних виробників, часто, особисто підтримуючи контакт з виробниками. Належна увага приділялась й участі фірми у щорічних Східних Торгах у Львові (на теренах Стрийського парку), та подібних виставках по цілій країні… У середині 1920-х років фірма Станіслава Барана стає офіційним постачальником чи не усіх лікарень, шпиталів, закладів страхової медицини у Львові.
На той час підприємець замовляв медичне обладнання у Парижі, Берліні, Йєні та Ганау та у інших світових виробників по заводських цінах.
Крамниця Барана на Академічній була облаштована на європейський манер. До 1939 року вона нараховувала 7 відділів, що могли задовільнити потреби найвибагливіших спеціалістів-медиків: лікарський – із медичними знаряддями, медичний – із товарами для хворих, стерилізаційний, електро-медичний, санітарний – товари для підтримки стану, ветеринарний та відділ операційних меблів.
Відомо, що фірма та крамниця Станіслава Барана працювали у Львові до 1940 року. У подальші роки, ані про самого власника, ані про подальшу долю його справи відомостей немає…