Перші письмові згадки про село датуються 1410 р., коли у купчій грамотіна с. черепин було вказане ім’я Йогана або ж Гліба з Романова. Також цікавим є факт участі Іванка Сушика з Романова, руського лицаря у Грюнвальдській битві 15 липня 1410 р. За подвиги на полі бою він був винагороджений королем Владиславом ІІ Ягайлом трьома селами.
За даними податкового реєстру 1515 р. село належало польським панам Одновським і платило данину з 4 ланів оброблюваних земель. У податковому реєстрі 1578 р. теж згадано Романів і те, що тут було троє комірників. На поч. 19 ст. село перейшло до рук польських панів Потоцьких. У 1821 р. тут проживало 1180 греко-католиків.
У селі діяла церква св. Михайла, державна однокласна школа та позичкова каса. 1848 р. громада заснувала свій шпихлір, що працював аж до Першої світової війни.
12 червня 1904 р. у читальні “Просвіти” в Романові побував Іван Франко. Читальня знаходилась в центрі села. При ній діяли оркестр. хор, театральний та шаховий гуртки, “Молода Просвіта” для дітей та літній дитячий садок. У селі діяли молодіжні товариства “Січ” та “Сокіл”