Територія сучасного Трускавця, як свідчать археологічні знахідки, заселена з часів Великого переселення народів (ІІІ-V ст.). Свою назву, на думку вчених, поселення отримало від старослов’янського імені Трушко. За іншими версіями — від польського слова truskawka (полуниця) або литовського druska (сіль). Перша письмова згадка датується 1462 роком.
В давні часи поселення перебувало в сфері впливу Римської імперії. За часів Київської Русі воно було неприступною твердинею. Прославилось місто завдяки своїм цілющим джерелам. Вони були відкриті та досліджені відомим львівським вченим Торосевичем у ХІХ ст. 1827 р. в Трускавці були збудовані перші водяні ванни і відпочинкові пансіонати. Трускавецькі джерела не піддаються транспортуванню, оскільки втрачають свої цілющі властивості протягом 10 год. Це відомий на увесь колишній Радянський Союз бальнеологічний курорт.
Привабливі будинки-вілли початку ХХ ст. нагадують про австрійське довоєнне панування на цих землях.
Варто відвідати: Музей міста-курорта – майдан Січових Стрільців, 14 Чудові дерев’яні вілли XIXст. в центрі міста (у багатьох з них зараз розташувалися приватні пансіонати)