9-15 вересня у Львові відбувся загальноміський “Lviv Eco Week” – найбільш масштабна екологічна ініціатива Західної України, спрямована на підвищення еко-свідомості суспільства.

Протягом тижня у різних локаціях Львова відбувалися освітні та розважальні заходи на екологічну тематику. Обговорювали теми сортування відходів, екологічну ситуацію міста та в світі загалом, проблеми якості питної води загрози кліматичних змін.

Розпочався еко-тиждень в понеділок, 9 вересня – у Львівському міському палаці культури ім. Гната Хоткевича провели лекцію для вчителів молодших класів, із закликом виховувати екологічну свідомість львів’ян від наймолодшого віку.

Тема глобального потепління була основною на “Кліматичному нетворкінгу”, що об’єднав громадських діячів, представників влади і активних мешканців міста.

12-13 вересня в рамках “Lviv Eco Week” відбувся  “5 Lviv Eco Forum 2019”, де європейські експерти ділились досвідом з українськими колегами у сфері водної політики, зокрема обговорювали право на якісну та безпечну воду для кожного, національні стратегії зменшення забруднення річок, можливості повторного використання води, були представлені перші успішні кроки у сфері поводження з відходами.

«Ініціатива проведення еко-тижня започаткована нами ще у минулому році як продовження експертних дискусій на майданчику Львів Еко Форуму. Саме під час професійних обговорень глобальних екологічних стратегій ми зрозуміли, що без просвітництва та залучення широкого кола активних громадян усі заплановані програми і проекти не матимуть шансу на життя. Ми зобов’язані популяризувати ідеї раціонального поводження з водними ресурсами та відходами доступною мовою, через практичні лекції для дорослих та активні й цікаві ігри для дітей», – зазначив співорганізатор еко-тижня, керівник Lviv Eco Forum Дмитро Ванькович 

У програмі “Lviv Eco Week” були й розважальні заходи для дітей та дорослих. У “Wiki-бібліотеці” відбулась презентація екологічної гри про сортування відходів “Еко-Мемо”. А протягом вихідних відбулись еко-фестивалі. “Чисте Місто Фест” збирало  гостей на території ТРЦ “Victoria Gardens”, де у суботу відбулась виставка спецтехніки міста, екологічні майстер-класи та безліч еко-активностей.

У Внутрішньому дворику Ратуші 14-15 вересня на фестивалі “So Green” в рамках “Lviv Eco Week” відбувалися виступи на еко-теми в лекторії, живі виступи локальних гуртів, міська барахолка і еко-ярмарок “Добрий ринок”.

“З десяток заходів, сотні залучених професіоналів своєї справи, тисячі усмішок та пізнавальних здивувань від відвідувачів, що відпочивали, навчалися й обмінювалися корисностями. Гадаю, що “Lviv Eco Week”  вдався. І ми не хочемо зупинятися на цьому. Сподіваємося, що #LEW стане традиційним для нашого міста, адже “еко” забагато не буває,” – висловив сподівання прес-секретар ЛКП “Зелене місто” Микола Рябика.

Метою усіх заходів, організованих протягом тижня #LEW є не лише спонукання свідомих громадян до формування правильного екологічного мислення, але й залучення інвесторів, які допоможуть реалізувати проекти збереження довкілля. Як зазначають організатори події, “наразі ведуться переговори і потенційними інвесторами – мешканцями міста та закордонними гостями #LEW”.

Важливо не лише звернути увагу людей на глобальні екологічні проблеми, а разом знайти шляхи їх вирішення, Зменшити кількість відходів, що не переробляються, оптимізувати витрати невідновних ресурсів та не ігнорувати проблеми довкілля – таким чином ми забезпечимо здорове майбутнє нашим дітям.

Живіть у еко-стилі! І починайте зміни із себе.