На початку XIX ст. на цьому місці стояв міський млин. Під час копання котловану під сучасний будинок знайшли млинове колесо і лотоки — відкриті жолоби для стікання води.Через Полтву навпроти було перекинуто міст, на якому стояла статуя св. Яна Непомука. З цим і була пов’язана одна з назв сучасного проспекту Т.Шевченка — вул. св. Яна. Потім тут стояв готель «Тигр», або «Під тигром». Для будівництва споруди банку, готель знесли.

Сучасна будівля за адресою пл. Галицька, 15 або пр. Шевченка, 1 споруджена у 1872 році у стилі неоренесансу за проектом архітектора Філіпа Покутинського. Це одна з перших будівель в цьому стилі, який згодом став дуже популярним у Львові. До 1939 року тут знаходився Галицький акціонерний іпотечний банк, для якого власне і була споруджена будівля. У флігелі містились квартири працівників.

У 1879 році під керівництвом Зигмунта Кендзерського було укріплено фундамент, а у 1895 під його ж керівництвом добудовано ще один флігель. З боку вулиці Кривої з 1870-их. до 1892 років перебувало Товариство ім.. Шевченка (майбутнє НТШ) та його друкарня. У 1921 році було добудовано четвертий поверх.

Також у цій споруді півстоліття був один з найбільших і найстаріших львівських кінотеатрів. У 1937–1939 рр. він діяв під назвою «Європа» і був розрахований на 704 глядача, власниками були Адольф Блясбаг, Макс Ангстрайх, Павел Мелнер. З приходом радянської влади кінотеатр отримав приставку «імені Леніна» і так діяв до 1941 року. Під час німецької окупації тут було розміщене відділення кримінальної поліції – Кріпо. З 1946 р. по 1991 р. – кінотеатр називався «Україна». Він був розрахований спочатку на 732, а з 1989 – 666 місць. При ньому працював оркестр з 15 осіб, а за день відбувалось 6-8 кіносеансів.

З часу незалежності і до 2007 року кінотеатр перейменували в Галицький центр кіномистецтв. Частину приміщень по проспекту Шевченка здали в оренду кав’ярні «Вавилон». У 2000 році планувалось провести реконструкцію, але це не втілили в життя і з того часу частина площі кінотеатру здавались в оренду під торгові площі. У 2006 році розглядався проект реконструкції будівлі під ТРЦ, в якому мав розміщуватись і кінотеатр. У 2007 р. було демонтовано прибудову глядацького залу і розпочаті роботи. На місці знесеного кінозалу було проведено археологічні дослідження, знайдено стару криницю XV-XVI ст.

Також у різний час в приміщення будівлі були розташовані Міжнародне товариство спальних вагонів, бюро подорожей і спілка експорту дерева, за часів СРСР від повоєнних років і до 1960-х тут містився Технікум житлово-комунального господарства разом із гуртожитком, від часів СРСР тут – Управління комунального майна міськради, від часів незалежності – селянський банк «Дністер», телерадіокомпанія «Люкс».