Парк ім. І. Франка – найстаріший у Львові та один з найстаріших у Європі. Ще в XVI ст. львівський міщанин Мельхіор Шульц-Вольфович заклав на своїх ділянках парк.
Тут з 1823 р. діяло нове Стрийське кладовище. Офіційно його закрили 1893 р., але могили тут були ще в середині XX ст.

Частина парку на початку століття належала Товариству ковзанярів і використовувалася влітку як корти, а взимку — як ковзанка. На території парку з початку XX ст. давала продукцію цегельня. Під час листопадових боїв 1918р. вона перебувала в руках українців, а на тому місці, де був музей Історії військ ПрикВО, стояли українські пости. Цегельня давно припинила своє існування, а на місці глиняного кар’єру споруджено невеликий стадіон. У 1947-1952 рр. на величезному пустирі було розбито парк ім. Б.Хмельницького.
У XVIII ст. парк став власністю міста, в його центральній частині побудовано арену, де виступали мандрівні циркачі. 1799 р. його новий власник, П. Гехт, облаштував парк у модному французькому стилі та збудував казино, де відбувались прийоми, бенкети, забави. З тих часів тут збереглась тільки альтанка. В середині ХІХ ст. парк знову став власністю міста, його облаштували в англійському стилі – цей вигляд загалом зберігся дотепер. Збереглись і близько 50 видів дерев та екзотичних і рідкісних рослин.