Від північно-східного кута площі Ринок на захід відходить вулиця Ставропігійська. На початку XV століття їй дали назву Божого Тіла, бо вона виходила до домініканського монастиря з костелом Божого Тіла.

У XVII ст. вулицю почали називати Дорогою до Домініканів, а у XVIII – Домініканською. У грудні 1944 року перейменували на Максима Залізняка, одного з ватажків повстання Коліївщини 1768 року. 1945-го відновили назву Домініканська, а з 1946-го вулиця одержала назву Ставропігійської на честь львівського Ставропігійського братства – українського культурно-просвітницького товариства XVI-XVIII століть.
Забудова вулиці: ренесанс, бароко, класицизм.

Будинок №1
«Найстаріша з існуючих аптек Львова, заснована у 1735 р. Спочатку називалася “Під чорним орлом”. Наприкінці XIX ст. стала циркулярною, тобто державною, й обслуговувала “циркєль” (округ), постачаючи ліки військовим частинам, установам і т.п.
У 1964 р. за ініціативою фармацевта Л.Крилова почалося створення музею (розпочав роботу в 1966 р.). Зібрані тут експонати та документи висвітлюють історію аптечної справи — і не тільки у Львові. Аптека діє не тільки як музей, а й як звичайний фармацевтичний заклад. Зокрема, великою популярністю користується “залізне вино” — смачний лікувальний напій. У 1996 р. аптека відновила назву у “Під чорним орлом”.

Будинок №4
Споруджений у XIX ст. Фасад прикрашений рельєфами на міфологічну тематику

Ставропігійський колегіум