Вілла гіпсових королів (або вілла Юзефи Франц) – мабуть, найбільша окраса й архітектурний скарб вулиці Коновальця. Адреса вілли гіпсових королів – Львів, вул. Коновальця, 47.

Збудована у 1892 і перебудована у 1904, вілла є зразком необарокової палацової архітектури у Львові.
Зводив віллу для вдови Йосифа Франца, спадкоємниці фабрики гіпсу Юзефи Франц, відомий польський архітектор Ян Перось (Jan Peroś, 1867–1932). Декорував фасади палацу Едмунд Плішевський. Проект експонувався на будівельній виставці 1892 року у Львові.
Будинок – цегляний, з багатим скульптурним декором. На північно-західному куті – триярусна вежа з куполом. Дахи мансардні. Вікна прямокутні й аркові, в обрамленнях. З південного заходу розміщений портик парадного входу. Внутрішнє планування вілли – дворядне: з великими залами на першому поверсі, коридорне – на другому поверсі.
Вулицю Коновальця (колись – вул. 29 Листопада, Германенштрасе та Енгельса) заклали 1892 року і запланували її як місце проживання для аристократів і заможних львів’ян. Саме за ініціативою родини Франців, якій належали гіпсові кар’єри та фабрика, вулицю і проклали.
Зараз на місці кар’єрів – Піщані (Алтайські) озера. А за кошти, зароблені фабрикою, її власники збудували розкішний палац, яким ми захоплюємося.
Юзефа Франц померла 1907 року. Після Першої світової війни палац став власністю інженера Карла Ріхтманна. У 1930-х роках власниками вілли були граф Мечислав Ходкевич і його дружина Феліція. 1939 року будинок націоналізували. У 1950-х роках тут розміщувалося дитяче відділення обласного туберкульозного диспансеру. Зараз тут Львівський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер.
У 2010 році вілла Юзефи Франц увійшла до топ-15 найбільш яскравих житлових будинків Києва, Одеси та Львова за версією журналу “Кореспондент”.