На узгір’ї, що підноситься над Губернаторськими Валами, так званій “Стрільничій Горі”, в 1844 р. за проектом архітектора Йогана Зальцмана збудовано Палац латинських архієпископів.
Саме з цього місця під час подій “Весни народів” 2 листопада 1848 р. на Львів падали гранати батареї генерала Гаммерштейна.
Антоні Шнайдер стверджував, що за давніми міськими документами саме в цьому місці, наданому 1276 р. королем Владиславом Опольським, був розташований будинок львівського архієпископа Мацея. Фундатором існуючої досі споруди був тогочасний архієпископ Францішек де Паула Піштек. На зображенні можна зауважити портик з під’їздом, на колонах якого спирається балкон. На аттику розташовані скульптурні фігури святих. Будинок був досить швидко споруджений, що відбилося на якості приміщень внутрішнього простору, так що невдовзі його було дещо перебудовано. У приміщеннях першого поверху були розташовані канцелярія, цінний архів консисторії, найдавніший документ в якому був датований 1526 р., зал засідань, помешкання канцлера та капелана. На другому поверсі містилося помешкання архієпископа. Третій поверх, з причини постійних протягів, майже не використовувався – тут були розташовані дві гостьові кімнати та три великих зали. Після перебудови та реставрації палацу 1886 р. і портик, і фігури святих було усунено. Після ІІ-ї світової війни в будинку містились різні заклади, від 1944 р., наприклад, тут був розташований військовий шпиталь, до недавнього часу – НДІ “Система”. Від 2004 р. в давньому палаці латинських архієпископів на вул. Винниченка, 32 розташувалася курія Львівської римо-католицької архідієцезії та управлінський центр Римо-католицької церкви в Україні.