Історія заснування костьолу (вул. Ужгородська, 1) досить суперечлива і дотепер повністю невідома. За переказами, він споруджений у 1250 р. для дружини князя Льва Констанції – дочки угорського короля Бели IV.
Князь Лев ніжно кохав свою дружну, підтримував її та у всьому їй допомагав.
Він звів храм, у якому його молода дружина могла б молитися. Цей храм зберігся дотепер, зараз це церква Івана Хрестителя. Згодом, за наказом Констанції, при храмі побудували монастир із лікарнею та першою у Львові аптекою. Констанція сама, разом із ченцями монастиря, виготовляла ліки. Часом приходив допомагати дружині і князь Лев.
Ченці, сповнені поваги до князя, який не тільки правив містом та князівством, а ще й займався аптечною справою, вирішили увіковічнити його і зробити скульптуру, яка б символізувала князя-аптекаря. Так з’явився лев із аптечною ступкою. Лев символізує князя Лева, а ступка – аптекарську справу.
Кажуть, що мати такого Лева-аптекаря вдома – добра прикмета: усі ваші проблеми зникнуть, наче стерті у порох.
Спочатку костьол був однонефним, розміром 6х8 м, з гранчастю апсидою. У 17-18 ст. до нього прибудували бічні каплиці. У 1800 р. споруда горіла і стояла зруйнована до 1836 р., коли було проведено значні реставраційні роботи. Грунтовну реставрацію здійснено у 1887 р. за проектом Ю Захаревича, після якої споруда отримала популярні на той час риси неороманського стилю.