У цьому #bookдайджесті трейлер до екранізації книжки Софії Андрухович «Фелікс Австрія», розповідаємо про «Плеяду», а також трейлер з присмаком кави та кардамону до твору Наталії Гурницької.

Офіційний трейлер до українського фільму «Віддана»

Кіно зняла компанія FILM.UA за мотивами роману відомої письменниці Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Режисерка стрічки – 27-річна Христина Сиволап. На великі екрани фільм вийде 16 січня 2020 року.

Гасло фільму: «Кожен отримує те, що хоче. Кожен має таку любов, якої прагне».

Читати більше про фільм


«Плеяда» – історичний художній серіал про класиків української літератури, театру та діячів мистецтв.

Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська зробили українську мову сучасною і модною, літературу – потужною, якісною і високопрофесійною, Микола Лисенко і Михайло Старицький винесли її на сцену – і всі вони разом довели, що українська мова має право на існування в культурному, інтелігентському середовищі, що література українська може бути не менш захопливою і впливовою, ніж європейська, і що українці є самостійною, освіченою і талановитою нацією, що не хоче розчинитися в імперіях.

Режисер серіалу – Тарас Дронь, авторка ідеї та сценаристка – Наталія Яковлева, оператор – Юрій Король. Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Читати більше


Тизер історичної драми «Кава з Кардамоном»

Сценарій серіалу «Кава з Кардамоном» створено на основі роману української письменниці Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону», над яким вона працювала понад 10 років.

На екранах фільм з’явиться у 2020 році, а реалізовується проєкт за підтримки Українського культурного фонду.


«Ранкова доза» літератури у новому подкасті

«Ранкова доза» – нова серія подкастів від «Української правди» та Українського інституту книги
Кожного дня о 8.00 зіркові амбасадори пропонуватимуть слухачам свою улюблену історію зі світу літератури. У перших випусках книжками вже поділились Юрко Позаяк, Гаська Шиян, Святослав Вакарчук та інші. Подкасти можна слухати на Facebook УП, SoundCloud УП, Anchor та YouTube УП.

І найважливіше: дати 27 BookForum
27 BookForum відбудеться 16-20 вересня 2020 року у Львові. Збережіть ці дати і підписуйтесь на офіційну подію, аби бути в курсі усіх новин та анонсів!