Одна з найдавніших львівських фінансових установ – Галицьке Кредитне товариство, було створене у листопаді 1841 року. Цікавим фактом є ініціатива та заклики відомого драматурга, громадського діяча, графа Олександра Фредра (1793-1876), аби у Львові з’явилась така потужна фінансова інституція…
Тоді установа мала назву “Галіційський становий кредитний інститут” (від червнія 1868 року назву було змінено на “Галицьке Кредитне земське товариство”).
У середині XIX ст. товариство придбало одну з окрас тодішнього міста – так званий будинок Гауснера на Нижніх Валах, №1-3 (нині пр-т Свободи). Власником цієї кам’яниці був банківський дім “Гауснер & Віоланд”. До зведення нової будівлі, напередодні I Світової війни, установа діяла за цією адресою.
Протягом 1912-1914 років, за проектом відомих архітекторів Альфреда Захаревича та Юзефа Сосновського, на розі вулиць Коперника та Шайнохи (нині – Банківська), постає нова п’ятиповерховa будiвля Галицького Кредитного земського товариства. У ефектній, дещо похмурій будівлі вдало поєднані залізобетон, метал, скло..
Дві ефектні монументальні скульптури крилатого Меркурія – давнього символа підприємництва, створив талановитий скульптор Зигмунт Курчинський. Бічний фасад з боку вулиці Банківської оздоблений вгорі чотирма скульптурними зображеннями кінських голів.
Нижні вікна партеру оздоблені вишуканим мереживом залізних грат, від вулиці Банківської на них збереглися абревіатури установи – GZKT. Ядром планувальної структури є головний операційний зал, перекритий заскленим циліндричним склепінням, і розміщені на одній осі з ним центральна сходова клітка, вестибюль та зала засідань…
Інтер’єр банку оздоблений орнаментальними розписами Каєтана Стефановича та панно Зигмунта Розвадовського. За часів УРСР тут був розміщений головний міський офіс Ощадбанку. Будівля використовується банками і сьогодні. Тут знаходиться Львівська філія НБУ.