Палац Туркулів-Комелло — памʼятка архітектури, перша у Львові будівля у стилі ранньої неоґотики. Знаходиться на вулиці Пекарській, 50-А.

Історія
Палац збудовано близько 1840—1843 року за зразками венеційської ґотики на замовлення графа Генрика Дідушицького. Автор проекту ймовірно Фридерік Бауман. Як описує Мєчислав Орловіч, у середині ХІХ ст., коли палацом володіла графиня Феліція Комелло, її садиба була вкрита ґонтом і виглядала як справжній приміський маєток. [1] У 20—30-х роках ХХ століття належав родині Батицьких, з якої походила перша «Miss Polonia» (1930) — акторка Софія Батицька. З 1937 року палац у розпорядженні Львівської Академії Ветеринарної Медицини імені Степана Гжицького. Зараз тут знаходиться навчальний корпус.
За словами очевидців, ще наприкінці 60-х та на початку 70-х років ХХ століття напроти головного входу у глибині саду ще знаходилася могила дочки останнього з власників маєтку. Над могилою було встановлено памʼятник, котрий, при будівництві корпусів Ветеринарної Академії разом із могилою знесли. Тепер, під час сильних дощів чи при таненні снігів, на місці могили збирається велика кількість води.
Архітектурні особливості
Осібно розташована споруда. Головний фасад розвернутий на південь, в бік скверу у глибині ділянки. Цегляна, тинькована, двоповерхова будівля, на плані — прямокутної форми. Високий дах має два ряди люкарн.
Головний фасад виділений ризалітом з акцентом неоґотичного портика на осі. Поверхи різної висоти. Вікна другого поверху завершені стрілчастими арками, на першому поверсі — вікна прямокутні. Над ризалітом встановлено фіали. Над фасадом — сильно винесений карниз.

На початку 20-ого ст. тут проживала Софія Батицька – відома актриса театру та кіно. Саме вона в 1930 році виграла конкурс Міс Полонія. Згодом мала титул Віце-міс Європа (1930) та Міс Парамаунт (1931). Після цього американське агентство International Artists запропонувало їй контракт, підписавши який Софія виїхала до США. З виїздом Софії закордон пов’язаний один конфуз — в 1931 році конкурс Міс Польща не змогли провести, тому що Батицька «забула» віддати перехідну корону.