Влітку 1910 р.у Львові, завдяки старанням клубу “Awiata”, відбувся політ повітряної кулі з трьома пассажирами на борту: інженерами Е. Лібанським, К. Ріхтманом та військовим поручником Харнішем. Політ був призначений на 9 годину ранку ,але вже за годину перед тим пляц повиставовий (територія Виставки крайової, нин. верхні тераси Стрийського парку), звідки мав стартувати бальон, був заповнений ласими до сенсаційного видовища глядачами .
Бальон “Awiata”, виробництва фабрики “Vimpassing”, має об’єм 1300 метрів кубічних, вантажопідйомність 650 кг. Наповнення балону газом ,спеціально виготовленим львівською газовнею , відбулося вночі, то ж на ранок кулястий велетень був уже готовий до польоту .Жовніри тримали його на прив’язі міцними шнурами.
Серед численої публіки також перебували: намісник доктор Бобринський , міський голова Цючинський,представники війська ,міські урядники ,журналісти тощо. Нарешті подали команду приєднати бальон до гондоли, після чого прозвучала остання команда з вуст капітана відділу аеронавтики : “Пуск !” і велетенська куля повільно і урочисто піднялась вгору. За декілька хвилин вона зникла з очей тисяч людей за хмарами у височині… Після вдалого старту аеронавтів на висоті близько 2000 метрів їх підхопив східний ,а потім північно-східний вітер і через неповних дві години польоту вони опинились за Золочевим. Під час польоту над Львовом було зроблено ряд безцінних фотознимків, перших аеросвітлин міста Лева…
Боячись, аби вітер не загнав їх за кордон Галичини в Росію, де поява чужого бальону могла причинити несподівані наслідки, аеронавти приземлились у селі Лука, що за 10 км. від Золочева. Там за допомогою патруля золочівського уланського полку і місцевих селян, запакували свій аеростат і вирушили до найближчої залізничної станції, звідки й повернулись до Львова потягом.