Монастир Святого Климентія – чоловічий греко-католицький монастир ордену ЧНІ у Львові. Знаходиться за адресою: вулиця Франка , 56 .
Передісторія
Ділянка, на якій побудований монастир, належала галицько-руській установі – Ставропігійського інституту. У 1881 році тут оселилися черниці – василіанки; відкрили гімназію для дівчат, яка діяла з перервами до 1933 р. Стараннями львівського греко-католицького митрополита Сильвестра Сембратовича в 1885 році була побудована невелика церква. У 1912 році територія перейшла у власність іншій галицько-руській установі – «Народному дому» і василіанки її покинули. У середині 1930 -х років « Народний дім » вирішив продати ділянку, будинок і церкву. Митрополит Андрей Шептицький купив і 18 травня 1937 передав цю нерухомість ордену редемптористів. Приміщення були відремонтовані і 13 листопада 1938 Андрей Шептицький разом з єпископом Миколою Чарнецьким освятив монастир.
У 1946 році монастир був закритий і до 1959 року будинок був власністю обласного комітету компартії; пізніше монастирський комплекс зайняла турбаза «Львівська» товариства «Львівтурист» і володіла ним до 1992 р. На той час в церкві було влаштовано кафе з готелем на другому поверсі, а в монастирському будинку розміщувалася бухгалтерія.
________________________________________
Відновлення монастиря
Літом 1992 року представники редемптористів звернулася до міської ради Львова з проханням повернути монастирські споруди і довколишню ділянку. У серпні 1993 року за рішенням губернатора Львівської області монастирський комплекс повернули Львівської провінції ордену ЧНІ.
24 грудня 1996 Державний комітет України у справах релігії зареєстрував монастир Святого Климентія як релігійну організацію Української греко-католицької церкви. Після ремонтних робіт був відновлений монастирський храм, а в будинку розмістилося Провінційний уряд Львівської провінції ордену.