Наприкінці минулого тижня пройшов фінал конкурсу серед жінок-підприємниць Women’s Pitch Day, створений Центром “Розвиток КСВ” (ініціативою Дівчата STEM) та платформою з розвитку усвідомленого підприємництва n.cubator. Генеральний партнер — UKRSIBBANK BNP Paribas. Партнери проєкту — компанії CISCO, WebEx, Lenovo. Національний партнер — Міністерство цифрової трансформації України.

У конкурсі стартапів взяли участь 27 команд з усієї України. Це дівчата та жінки від 18 років з крутими ідеями власної справи STEM спрямування (наука, технології, інженерія, математика), яких було обрано серед близько 100 команд, пройшли десятиденне навчання та презентували свої ідеї журі.

Перше місце в конкурсі стартапів отримала команда iCardy, яку представляла Оксана Севрюкова. iCardy — це апаратний / програмний діагностичний інструмент, який дозволяє лікарям здійснювати віддалений моніторинг пацієнтів щодо доступних засобів для вирішення основних серцево-судинних захворювань. Команда отримала грант у розмірі 30 000 грн на розвиток ідеї та проєкту від генерального партнера UKRSIBBANK BNP Paribas.

“Я дякую членам журі, що голосували за мій стартап iCardy. Коли оголошують переможця, і ти чуєш своє ім’я — це безумовне щастя, радість та гордість. Я бажаю кожній засновниці бізнесу пережити ці емоції.
Ця перемога важлива складова на шляху розвитку нашого стартапу. Це ще один крок для створення кращих медичних умов у нашій країні у галузі кардіомоніторингу”, — поділилася Оксана.

Переможниця також подякувала за можливість знайти однодумців, менторів/ок та створення спільноти, частиною якої є всі, хто був долучений до Women’s Pitch Day.

Друге місце та спеціальний приз, а саме 5 планшетів від інноваційного партнера заходу Lenovo, отримала команда Lingart з мобільним додатком нового формату для багатомовних інтерактивних аудіокниг, який дозволяє слухати технічну і навчальну літературу. У кожній книжці текст і аудіо синхронізовано, а до кожного речення можна додавати зображення, відео, таблиці, графіки і навіть редактор коду.

Перед оголошенням переможниць Марина Саприкіна, Голова правління “Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”, засновниця ініціативи “Дівчата STEM” побажала дівчатам віри. Навіть якщо вони не отримали першість цього разу, щоранку варто прокидатися і думати про те, що сьогодні зробили для своєї мети. Також Марина Саприкіна наголосила, що дівчата ще обов’язково зустрінуться в рамках ком’юніті стартаперок та дівчат у STEM.

Світлана Маслакова, директорка з питань реструктуризації та стягнення боргів в UKRSIBBANK BNP Paribas Group зізналася, що на таких заходах її захоплює сміливість йти вперед, адже це ознака впевненості, а отже щастя. Дівчатам подякували за те, що вони роблять світ кращим, будучи сміливими та беручи на себе ризики.

Основним критерієм оцінки для Наталії Лисенко, СМО у Cisco, була структура розповіді, простота і чіткість висловлювання, адже якщо учасниці можуть складну ідею пояснити простими словами, значить розуміють всі деталі та процеси.

Антон Мельник, експерт з розвитку стартап-екосистеми України у Мінцифрі, після виступів дав поради щодо презентацій проєктів. Красива і структурована презентація, сторітелінг про команду та дослідження конкурентів — ключ до успіху.

Марина Дорошенко, team lead команди маркетингу в Lenovo, побажала учасницям ніколи не зневірюватися, бути настирними на кожному своєму кроці. Алла Ємець, вчена у галузі клітинної біології та генної інженерії, сказала наостанок, що дівчата вразили її палітрою ідей, та побажала рухатися й обов’язково досягати висот.

Захід модерував Дмитро Швець, співзасновник платформи n.cubator та співорганізатор Women’s Pitch Day. На думку Дмитра, інноваційні підходи до навчання через дію дозволили протягом короткої програми з підготовки до пітч-дня створити умови максимально наближені до реальних та навчити учасниць не тільки пітчити власні ідеї, а й виявляти цільові аудиторії та розуміти їхні болі та потреби. Також вразила участь у програмі учасниць різних вікових груп, що гармонійно доповнило досвід енергією й навпаки.

Запис заходу за посиланням: https://youtu.be/ITZiBs8-DHg
_____

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

#ДівчатаSTEM – це спільнота активних дівчат та філіалів в школах та університетах України (надалі – Спільнота), що об’єднуються з метою більшого залучення та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів (наука, технології, інженерія, математика). Наразі у Спільноті 43 філіали. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи ДівчатаSTEM на Facebook та Instagram.

n.cubator – платформа з розвитку усвідомленого підприємництва, яка навчає системному бізнесу за допомогою новітніх підходів до навчання через дію, гейміфікацію та менторство
Місія n.cubator: розвивати громадянське суспільство через створення та розвиток нових усвідомлених та відповідальних бізнесів. www.ncubator.info