До 1946 року площа Івана Підкови носила назву площа Святого Духа, адже саме тут впродовж XIV – XVІІІ століть знаходився шпиталь з такою ж назвою.
Варто наголосити, що шпиталь Святого Духа поступово зазнавав значних руйнувань, аж доки не перетворився на справжнісінькі руїни. На сьогоднішній день про залишки фундаменту шпиталю Святого Духа нагадує цегляна кладка на поверхні тротуару.
На площі, названій на честь козацького гетьмана та господаря Молдавського князівства Івана Підкови, безсумнівно, знаходиться і його пам’ятник. Цей монумент було встановлено у 1982 році архітектором В. Блосюком та скульптором П. Куликом. Пам’ятник Івану Підкові має форму викарбуваної на камені голови славетного гетьмана та ядра з частиною артилерійської пушки. Ці військові атрибути підкреслюють войовничість великого гетьмана. Кожному відомий той факт, що страта Івана Підкови, якого підступно схопили й кинули до в’язниці, відбулася у Львові 16 червня 1578 року.
Площа зберегла частковий вигляд з минулих століть за допомогою будівель, що височіють над пам’ятником на честь Івана Підкови. Зокрема, у ХІХ столітті на площі Івана Підкови було зведено споруду гауптвахти у стилі класицизму (проект Матео Брезані), а також будівлю «Віденської кав’ярні».
Загалом оформлення площі Івана Підкови тяжіє до сучасного виду. Зелені клумби, на яких розміщена жовта цегла, створюють гармонійне поєднання штучно створених предметів та природи.