Назва села Воля-Висоцька походить від слів “воля”, “новозаселене місце” , де селяни звільнялись від податків на певний час; та “Висоцька” — від прізвища власника села Андрія Висоцького, полковника Бузького. Андрій Висоцький в часи татарських набігів рятував своїх підданих, які залишались без їжі та засобів для існування, даючи їм все необхідне.
Перша згадка про село Воля-Висоцька відноситься до 1556 року, коли Андрій Висоцький, будучи бездітним, весь свій маєток, а саме: Винники, Сопошин, Мацошин, Глинськ, Волю-Висоцьку, Мисьменицю подарував Станіславу Жолкевському, воєводі Белзькому та власнику села Туринка, в подяку за геройську оборону країни від татарів. Воля-Висоцька знаходиться на відстані 4 км на північний захід від Жовкви. Під час Першої світової війни тут проходили бої. 8 вересня 1914 р. російський військовий льотчик Петро Нестеров здійснив у повітряному бою перший у світі повітряний таран, збивши австрійський літак барона Розенталя. У цьому бою загинув і сам П. Нестеров. На території села знаходяться руїни пам’ятника-музея П. Нестерова.
Тут знаходиться одна з найдавніших збережених дерев’яних церков Львівщини – церква Собору Архангела Михаїла, збудована у 1598 р. Всередині знаходиться іконостас, створений жовківськими майстрами. Частину образів виконав Іван Руткович. Особливістю іконостасу є наявність одних дияконських дверей. Всередині церква розписана поліхромією з 1889 р, під якою у 90-х рр. 20 ст виявили розписи 1611 р. До цінних памяток належить ікона “Св. Миколай з житієм” кінця 16 ст.
Храм збудовано не з сосни, а з модрини, що трапляється дуже рідко. Його дещо розширили у 19 ст.

 

[1]. Палков Т. Мандрівки Львівщиною на вихідні. Частина І. Північ. Путівник. – Львів: Ладекс, 2009
2. Сорок чотири дерев’яні храми Львівщини. Путівник. – К.: Грані –Т, 2007. – 120 с.