Недалеко від Золочева (Львівська обл.), якщо рухатися у напрямку Поморян, розташоване село Поляни. Перша писемна згадка про нього датується 1453 роком. До 1946 року село називалося – Риків.
В XVI- на початку XVII ст. село належало до Сєнєнських, Sienienskich, з 1631 р. – до Цетнерів, з 1639 р. – Якубу Собєському. З 1711 р. власником Рикова став королевич Константи Собєський. На початку ХІХ ст. – маєтність переходить до Радзивілів, потім до Кароля Швайкарта (Karol Schweikart). В кінці ХІХ ст. Риків відійшов до Францішка Гурського,а на початку ХХ-го – до Валеріана Вольського з співвласниками.
На в’їзді в село від Золочева, з лівої сторони дороги стоїть парафіяльний костел Петра і Павла. В 1904 році на цьому місці була капличка, зведена на кошти останніх власників.
Оскільки католиків у селі було небагато, то і належали вони до парафії в Поморянах. Але у 1920 році, в зв’язку з переселенням в Риків близько 70 родин поляків, виникла потреба в окремій парафії, яку було створено у 1923 році .
Костел розташовано на північній околиці села. Вівтарем він орієнтований на південний схід, головним фасадом – до дороги. Хоча храм доволі скромний за розмірами в його архітектурі впізнається модерновий стиль відомого львівського архітектора Юліана Захаревича.
Місцевий священник Броніслав Якубовський залишив парафію в травні 1944 р., забравши з собою лише орнат і келих з храму. Решта костельного майна зараз зберігається в місцевій церкві. Після війни костел перетворили на колгоспний склад, розділивши наву на два поверхи. В цій якості він використовується дотепер. Про це свідчить напис «склад» на вхідних гратах та фрагмент першотравневого транспаранту, який видніється у вікнах з розбитими, але і досі фантастично красивими, вітражами.