Перша письмова згадка про селище датується 1435 роком. В книгах Галицького гродського суду за 1445 рік Журавно вже фігурує як містечко. В старовину місто було осередком видобутку та обробки алебастру. Поклади цього чудового та рідкісного мармуру простяглись вздовж лівого берега Дністра на горах, що називають “Бакоцино”.
Селище Журавно прославилося в європейській історії тим, що у 1676 р. польські війська короля Яна ІІІ Собеського майже місяць вели жорстокі бої зі 100-тисячною турецькою армією Ібрагіма Шейтана на “Журавенських полях” між ріками Дністер та Свіча. Невдовзі в околицях міста супротивники уклали Журавенський мир, який завершив польсько-турецьку війну 1673-1676 рр. і зупинив турецьку експансію на українських землях. На відзнаку 200-річчя цієї події в Журавно встановили пам’ятну колону, яка збереглася до наших часів.
З 1790 р. місто стало власністю Адама Жебровського. У цей час Журавно перетворилося на великий торгівельний центр, мало бруковані каменем вулиці, всі будинки на ринку також були муровані з каменю. Враховуючи заслуги Жебровських у розвитку міста, вдячні нащадки обрали герб цього роду за герб Журавна. Варто відвідати: міська ратуша; палац Скшинських (поч. XX ст., неокласицизм;), на його території — дендропарк (300-річне тюльпанове дерево, гінгко, стробус); синагога (XVIII ст.) католицька каплиця Чарторийських-Скшинських.
Журавно славиться своїми визначними уродженцями. У лютому 2004 року на фасаді тутешньої Ратуші було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь уродженця Журавна Миколая Рея (4 лютого 1505, помер восени 1569) – відомого письменника, поета, перекладача, засновника польської літературної мови, якого ще називають «батьком польского письма». 2005 рік у Польщі було проголошено Роком Миколая Рея – з нагоди відзначення 500-річчя від дня народження цього визначного журавнівця.
Журавно славиться не лише своїм історичним минулим, а й чудовими краєвидами біля р. Дністер та Свіча.
У ХІХ столітті на дністрових пагорбах Бакоцино біля Журавно розпочали розробляти поклади алебастру. Місцеві вироби із мармуру були представлені на всесвітній виставці в Парижі в 1925 році й прикрашають костел у Львові, будинки в Чернівцях, Рівному, Моршині, у Варшаві та інших містах Польщі, також країн Європи.
Журавнівський алебастр використовували й в оздобленні київського ЦУМу, московського і пітерського метро та ін. Журавнівські алебастрові вироби експортувались навіть в Канаду та США.
Через Журавно здавна пролягали торгові шляхи. Це багате своїм історичним минулим містечко вже 1563 року отримало Магдебурзьке право.