Велопробіг “Шлях етнографа, який об’єднав народи” (м. Львів – с. Вовків Пустомитівського р-ну Львівської обл.) відбудеться 4 жовтня (неділя) 2020 р. Проект реалізовуватиметься ГО “КонтрФорс” у партнерстві з Музеєм-садибою Миколи і Корнила Устияновичів у с. Вовків, Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка та Львівським культурним товариством “Ческа Беседа”.

Одним із напрямків діяльності нашої громадської організації є проведення просвітницької роботи з метою виховання у громадян України почуття любові до наших культурних набутків. На жаль, молоде покоління багатокультурного й багатонаціонального Львова мало знає про його творців – людей, які своїми досягненнями прославили наше місто у світі. Саме тому 4 жовтня 2020 р. ми плануємо організувати велопробіг “Шлях етнографа, який об’єднав народи” з метою популяризація видатних діячів культурного і наукового життя Львівщини, а саме чеського етнографа, дослідника української народної культури Франтішека Ржегоржа (1857 – 1899), живописця, письменника і громадського діяча Корнила Устияновича (1839 – 1903) та світоча національно-культурного відродження України Івана Франка (1856 – 1916).

Проект об’єднує декілька цілей:

  1. Привернути увагу львів’ян та жителів Львівщини до проблем екології, здорового способу життя, а головне – популяризації екологічно чистого виду транспорту – велосипеду;
  2. Популяризувати видатних діячів культурного і наукового життя Львівщини, а саме чеського етнографа, дослідника української народної культури Франтішека Ржегоржа, живописця, письменника і громадського діяча Корнила Устияновича та світоча національно-культурного відродження України Івана Франка.
  3. Звернути увагу чиновників та громадськості на стан збереження сакральних пам’яток Львівщини, а саме напівзруйнованого костелу Св. Марії Магдалини у с. Вовків.

Графік проведення велопробігу:

  • 9:00–10:00 год. – збір зареєстрованих учасників велопробігу на пл. Ринок;
  • 10:00–12:00 год. – проїзд учасників по узгодженому маршруту: пл. Ринок – вул. П. Дорошенка – вул. Ген. Чупринки – вул. І. Нечуя-Левицького – вул. Ак. Сахарова – вул. Кн. Ольги – вул. В. Великого – вул. Стрийська – Автошлях Е471 – с. Солонка – с. Ков’ярі – с. Липники – с. Загір’я – Музей-садиба Устияновичів, с. Вовків (маршрут може бути переглянутий та змінений за потреби);
  • 12:00–16:00 год. – відпочинкова програма для учасників велопробігу у с. Вовків;
  • 16:00–18:00 год. – повернення учасників по узгодженому маршруту зі с. Вовків у м. Львів.

Тривалість маршруту – бл. 20–21 км. в один бік.

Партнери події:

– Музей-садиба Миколи і Корнила Устияновичів у с. Вовків;

– Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка;

– Львівське культурне товариство “Ческа Беседа”.

Цільова аудиторія велопробігу – 50 львів’ян та жителів Львівщини.

До участі у велопробігу допускаються особи 18+.

Участь у велопробігу безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Для участі потрібно зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/YN4hPDCDqLbxyRE2A. Поспішіть зареєструватися, адже реєстрація триватиме до моменту, коли буде набрана максимальна кількість учасників велопробігу – 50 осіб. Реєстрація учасників у день проведення велопробігу не передбачена!

 

Проект реалізується в рамках конкурсу проектів Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 рр. Департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Детальніша інформація у ФБ-події https://www.facebook.com/events/412965402996935.

 

Довідка

Велопробіг стане одним із підпроектів діючого інформаційно-освітнього проекту “Гордість міста”, що реалізовується ГО “КонтрФорс” більше трьох років. Упродовж червня 2017 р. – вересня 2020 р. у співпраці з відділом промоції міста Львівської міської ради на рекламоносіях Львова були розміщені постаті тридцяти шести видатних львів’ян, які викликали чималий інтерес у мешканців та гостей міста. У грудні 2017 р. на Facebook-сторінці ГО “КонтрФорс” можна було побачити постать вченого-етнографа, дослідника української народної культури Франтішека Ржегоржа, а у вересні 2019 р. в міському середовищі на бігбордах та сітілайтах – живописця, письменника і громадського діяча Корнила Устияновича.