Цьогоріч на BookForum вперше завітає французький письменник, лауреат Гонкурівської премії, автор роману, що став справжнім гімном молодості та безтурботності — Ніколя Матьє.

Ніколя Матьє родом з міста Епіналь, що у Франції. Вивчав історію мистецтва та кіно, згодом переїхав до Парижа і спробував себе у багатьох сферах, зокрема працював й журналістом.

Дебютував письменник у 2014 році з романом під назвою «Війна тварин», який отримав чимало нагород та ліг в основу шестисерійного однойменного серіалу режисера Алена Тасми. А вже в 2018 році Ніколя Матьє досяг найбільшого літературного визнання у франкомовному світі — здобув найпрестижнішу літературну премію Франції — Гонкурівську за свій другий роман «Діти їхні».

«Діти їхні» — роман про підлітків, що виросли у забутому, безнадійному регіоні Франції у 90-х роках. Це книга про соціальні проблеми і молодіжну політику, про секс, наркотики, алкоголь та бажання вирватись із рідного міста, де панує безробіття та деіндустріалізація.

Цією історією Ніколя хотів показати світ з якого він родом і йому це вдалось. Він написав надзвичайно реальну і близьку багатьом історію, адже в кожній країні є області, що були «забутими».

У Франції продано майже 420 000 примірників роману, права на переклад придбали 20 країн. А в липні 2020 року книга «Діти їхні» вийшла й в українському перекладі від Ірини Славінської у Видавництві Старого Лева, за підтримки програми «Сковорода» Посольства Франції та Французького інституту в Україні.

Нагадаємо, що 27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться 16-20 вересня в онлайн-форматі. 27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Український культурний фонд та Львівська міська рада. У партнерстві з Fedoriv Group та Фундація Дарини Жолдак.