Найдавніша та найвідоміша з існуючих нині польських шкіл Львова, школа № 10, була заснована 1816 року. За час існування роботу тут припиняли лише одного разу – в роки II Світової війни, коли у цих стінах розмістили шпиталь…
Львівська тривіальна школа Св. Марії Магдалини, згідно первісної назви, від початку містилась у домініканському монастирі, згодом – у приватному будинку, доки 1883 директор міської будівельної адміністрації Юліуш Гохберґер та архітектурне бюро львівського магістрату не звели для неї нове приміщення.
Виконано споруду у стилістиці історизму другої половини ХІХ ст. ( використані форми середньовічної архітектури). Фасади, викладені червоною нетинькованою цеглою, оформлено високими готичними фронтонами, романськими архівольтами та розетами.
Школа отримує назву через своє розташування – навпроти парафіяльного костелу Св. Марії Магдалини. Але вихованці, як правило вживали зменшувальне – Магдуся ( пол. Magdusia ), підкреслюючи любов і ставлення до закладу.
Від часу заснування школа Магдалини була жіночою, від кінця XIX ст. розрахована на учнівську молодь з околиць Кастелівки та Байок ( нині р-н вул. Чупринки, Сахарова, Київська, Котляревського ).
У 1910 році шкільний будинок було розширено добудовою двох крил ( виконало бюро Міхала Уляма ), між двома Світовими війнами, за проектом Тадеуша Пісєвіча з західного боку добудовано навчальний корпус.
Так з’являється т. з. ” біла ” – чоловіча половина школи Марії Магдалини, заклад стає мішаним. Тепер це загальноосвітня школа №10 з польською мовою навчання.
Після війни школа продовжувала роботу, однак площу її скоротили вдвічі. В корпусі, де раніше навчалися дівчатка, відкрито нову школу – № 3. Донині школи – сусіди успішно працюють на нелегкій ниві освіти.
27 червня 2013 року сесія львівської міської ради ухвалила присвоєння середній загальноосвітній школі №10 з польською мовою навчання історичної назви – школа імені святої Марії Магдалени.