Монастир з дерева почали будувати ще 1593 р. Але після його знищення вогнем мурований оборонний комплекс монастиря почав споруджувати 1597 р. архітектор Павло Римлянин у ренесансному стилі.
Збудований тоді костел був коротшим за сьогоднішній, оточеним з трьох сторін галереєю. Вхід до храму йшов через дзвіницю, примуровану до західного фасаду. 1623 р. пожежа Краківського передмістя знищила монастир.
Костел при відбудові значно змінив свій вигляд.Замість давньої галереї з північної сторони звели келії, а посередині південної сторони храму прибудували нову дзвіницю, де облаштували новий вхід. З західної сторони, де стояла стара дзвіниця, костел розширили. Вівтарну частину охопили будівлі нового мурованого монастиря, які перекрили її вікна.
В результаті перебудови було також замуровано вікна північної сторони нави. Справа від костелу було облаштовано парадний вхід через відкриту лоджію, котру пізніше замурували. Фасад архітектор прикрасив трьома статуями над арками лоджії. В головному вівтарі костелу знаходився мальований на дереві образ Богородиц на золотому фоні, що зноситься в небо перед апостолами і святими. Майже через століття монастир знову зруйнувала пожежа, після котрої будівлі відновлював Мартин Урбанік. 1784 р. тут була 4-класна школа. Проіснував монастир до 14 травня 1946 р. Зараз будівлі монастиря повернули черницям