Зоологічному музею ім. Бенедикта Дибовського при Львівському національному університеті ім. Івана Франка – 230 років.

Він є одним із найстаріших університетських музеїв Європи. Заснований у 1784 році, як кабінет натуральної історії. Після приходу у Львівський університет польського біолога, лікаря, професора Бенедикта Дибовського (1833-1930) музей став зоологічним. Музей розташований в одному із найстаріших корпусів університету – на вул. Грушевського, 4. Це колишній будинок єзуїтського конвікту, пізніше – старий корпус університету. Зведений у стилі класицизму. Будинок споруджувався для єзуїтського пансіону, згодом у ньому розмістили казарми. У 1851 році переданий університету. Тепер – корпус біологічного факультету ЛНУ ім. І. Франка.
У фондах музею – понад 170 тис. експонатів, 10 тис. з яких формують експозицію.
Цікаво, що у музеї зберігаються понад 130 типових зразків тварин – тих, які вперше були виявлені й описані для науки. Вони походять з України, Росії, Польщі, Бразилії, Індії, Мексики, Австралії, Східної та Центральної Африки, країн Центральної Європи.
У колекції безхребетних тварин – губки і малакологічні збори Бенедикта та Владислава Дибовських із Байкалу, Ангари, Амуру, Манчжурського моря та Каспію; корали та молюски експедиції принца Монако у Середземному, Червоному і Адріатичному морях; різноманітні голкошкірі із перших біологічних станцій у Неаполі та Трієсті. У ентомологічній колекції: метелики з Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу та Австралії. Орнітологічна колекція охоплює понад 1000 видів птахів, а це 1/10 від їх світового різноманіття.
До унікальних експонатів належить колекція колібрі та нектарниць, колекції зібрані М. Янковським, Б. Дибовським та Я. Грохмаліцьким на Далекому Сході, у Кореї, Південно-Східній Азії та Австралії, Південній Америці; колекції птахів України проф. Ф.Й. Страутмана та доц. Н.І. Сребродольської.
11 лютого 2004 року до реєстру об’єктів, що становлять національне надбання, було внесено «Наукові фонди та музейну експозицію Зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка».
А 27 грудня 2012 року за значний внесок у розвиток українського музейництва музею присвоєно звання “Народний музей”.