Золочівський замок побудований на місці деревяного за сприяння Якуба Собєського кращими архітекторами у 1634-1636 рр. Замок побудований за голландською системою і витриманий у стилі ренесансу, оточений земляними валами, укріплений п'ятикутними бастіонами.

Найвідомішими мешканцями замку були польський король Ян ІІІ Собєський і його дружина Марія-Казимира. Замок неодноразово намагались здобути турки і татари. У 1672 р., коли турецька армія Капудан-Паші прямувала до Львова, на перешкоді їй став золочівський замок. Турки зруйнували його. 27 липня 1675 р. завдяки міцним мурам замку було відбито напад турків під командуванням Адзі Гірея. Внаслідок цих протистоянь каземати замку майже завжди були заповнені полоненими турками. Їх використовували для відновних робіт у замку. Деякі з них приймали християнство. Їх поселяли в околицях Золочева на передгір'ї Вороняцький кряж. Так виникло село Вороняки, жителів якого дотепер інколи називають татарами. Одного разу місцеві татари, дізнавшись, що замок залишився без війська, оточили замок і хотіли взяти його штурмом. Через декілька днів про повстання дізнався Ян Собєський і несподівано напав на бунтівників і полонив їх.

Поруч з китайським палацом знаходиться двоповерховий житловий корпус - палац у стилі ренесансу. Особлива гордість золочівського замку - туалети, які в давні часи були рідкістю.

На подвір'ї замку знаходиться камінь з таємними символами і написами. Припускають, що вони, можливо, нанесені послідовниками тамплієрів.

Література

1.Палков Т. Замки Львівщини. Історія та легенди. Путівник. - Львів: Ладекс, 2007

 

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.