Монастир Святого Климентія - чоловічий греко-католицький монастир ордену ЧНІ у Львові. Знаходиться за адресою: вулиця Франка , 56 .

Передісторія

Ділянка, на якій побудований монастир, належала галицько-руській установі - Ставропігійського інституту. У 1881 році тут оселилися черниці - василіанки; відкрили гімназію для дівчат, яка діяла з перервами до 1933 р. Стараннями львівського греко-католицького митрополита Сильвестра Сембратовича в 1885 році була побудована невелика церква. У 1912 році територія перейшла у власність іншій галицько-руській установі - «Народному дому» і василіанки її покинули. У середині 1930 -х років « Народний дім » вирішив продати ділянку, будинок і церкву. Митрополит Андрей Шептицький купив і 18 травня 1937 передав цю нерухомість ордену редемптористів. Приміщення були відремонтовані і 13 листопада 1938 Андрей Шептицький разом з єпископом Миколою Чарнецьким освятив монастир.

У 1946 році монастир був закритий і до 1959 року будинок був власністю обласного комітету компартії; пізніше монастирський комплекс зайняла турбаза «Львівська» товариства «Львівтурист» і володіла ним до 1992 р. На той час в церкві було влаштовано кафе з готелем на другому поверсі, а в монастирському будинку розміщувалася бухгалтерія.


Відновлення монастиря

Літом 1992 року представники редемптористів звернулася до міської ради Львова з проханням повернути монастирські споруди і довколишню ділянку. У серпні 1993 року за рішенням губернатора Львівської області монастирський комплекс повернули Львівської провінції ордену ЧНІ.

24 грудня 1996 Державний комітет України у справах релігії зареєстрував монастир Святого Климентія як релігійну організацію Української греко-католицької церкви. Після ремонтних робіт був відновлений монастирський храм, а в будинку розмістилося Провінційний уряд Львівської провінції ордену.

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.