Найдавніша та найвідоміша з існуючих нині польських шкіл Львова, школа № 10, була заснована 1816 року. За час існування роботу тут припиняли лише одного разу – в роки II Світової війни, коли у цих стінах розмістили шпиталь…

Львівська тривіальна школа Св. Марії Магдалини, згідно первісної назви, від початку містилась у домініканському монастирі, згодом – у приватному будинку, доки 1883 директор міської будівельної адміністрації Юліуш Гохберґер та архітектурне бюро львівського магістрату не звели для неї нове приміщення.

Виконано споруду у стилістиці історизму другої половини ХІХ ст. ( використані форми середньовічної архітектури). Фасади, викладені червоною нетинькованою цеглою, оформлено високими готичними фронтонами, романськими архівольтами та розетами.

Школа отримує назву через своє розташування – навпроти парафіяльного костелу Св. Марії Магдалини. Але вихованці, як правило вживали зменшувальне – Магдуся ( пол. Magdusia ), підкреслюючи любов і ставлення до закладу.

Від часу заснування школа Магдалини була жіночою, від кінця XIX ст. розрахована на учнівську молодь з околиць Кастелівки та Байок ( нині р-н вул. Чупринки, Сахарова, Київська, Котляревського ).

У 1910 році шкільний будинок було розширено добудовою двох крил ( виконало бюро Міхала Уляма ), між двома Світовими війнами, за проектом Тадеуша Пісєвіча з західного боку добудовано навчальний корпус.

Так з’являється т. з. ” біла ” – чоловіча половина школи Марії Магдалини, заклад стає мішаним. Тепер це загальноосвітня школа №10 з польською мовою навчання.

Після війни школа продовжувала роботу, однак площу її скоротили вдвічі. В корпусі, де раніше навчалися дівчатка, відкрито нову школу – № 3. Донині школи – сусіди успішно працюють на нелегкій ниві освіти.

27 червня 2013 року сесія львівської міської ради ухвалила присвоєння середній загальноосвітній школі №10 з польською мовою навчання історичної назви – школа імені святої Марії Магдалени.

 

 

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.