Радехів уперше згадується у документах 1493 р. За народними переказами назва походить від вислову «радо ховатися», оскільки місцеві жителі часто переховувалися від ворожих набігів. За іншою версією – від старовинного язичницького імені Радех, який ніби вважався його засновником.

У середньовіччі через Радехів пролягали важливі торговельні шляхи: Волинський, який з’єднував Львів з Луцьком, та Сокальський, що йшов з Кременця до Сокаля.

Довколишні землі завжди були сприятливі для рільництва, тож Радехів був містечком-центром великих поміщицьких володінь. У ХVІІІ ст. Радехів став центром великої латифундії графа Мієра.

У ХІХ ст. за нового власника – графа Бадені містечко почало розвиватися як торговий та ремісничий центр, було створено приватну освітньо-виховну гімназію. Граф розбудував палац у Радехові, розширив парк, спорудив оранжерею. 1880 р. був прокладений брукований гостинець (дорога) до Львова, а у 1909 р. акціонерним «Товариством побудови локальних залізниць», яким керувала родина Бадені, було прокладено залізницю зі Львова (Сапіжанка-Радехів-Стоянів).

У місті зберігся старовинний римо-католицький костел, що належав монахам-августинам. У 1675 р. його фундували представники магнатського роду князів Лянцкоронських.

 

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.