Народився у Львові в родині залізничника. Працюючи учнем слюсаря, успішно закінчив Промислову школу (1898 р.), екстерном склав іспит на атестат зрілості. З 1901 р. навчався на механічному відділенні Львівської політехнічної школи, одночасно слухав лекції з математики та філософії у Львівському університеті. Завершив навчання у Мюнхені.

З 1909 р. працював у Львівській політехнічній школі асистентом, а з 1910 р. - доцентом кафедри нарисної геометрії. У липні 1911 р. здобув ступінь доктора наук. Був одним з перших докторів технічних наук в Австрії. У 1912 р. став надзвичайним, а в 1917 р. - звичайним професором Політехнічної школи. Учасник Першої світової війни. У 1918 р. К. Бартеля призначили начальником військової залізниці Генерального штабу у Варшаві, в 1919 р. - міністром залізничних шляхів. У 1921/22 н. р. був деканом архітектурного відділення Львівської політехніки. У 1922-1941 рр. керівник кафедри нарисної геометрії (з перервами, бо був прем'єр-міністром Польщі). 

У 1925 р. Бартеля обрали депутатом до Сейму Польщі від партії праці. У 1926-1930 рр. тричі обирався прем'єром, міністром віровизнання і суспільної освіти в уряді Польщі.

У 1930 р. Бартель повернувся до наукової та педагогічної роботи у Львівській політехніці, де в 1930/31 н. р. став ректором. У 1930-1932 рр. був президентом Польського математичного товариства. Займався проблемами перспективи. З його ініціативи в Львівській політехніці ввели новаторський на той час предмет "Художня перспектива", який він викладав до 1941 р. Професор К. Бартель був одним із засновників Академії технічних наук і її членом. У 1935 р. йому присвоєно звання почесного доктора технічних наук. К. Бартель був дійсним членом Академії технічних наук у Варшаві, Варшавського наукового овариства і почесним членом Польського наукового товариства у Львові.

У 1939-1941 рр. професор Львівського політехнічного інституту.2 липня 1941 р. Казимира Бартеля заарештували гітлерівці та за особистим розпорядженням Гімлера розстріляли 26 липня 1941 р.

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.