Перші письмові згадки про село датуються 1410 р., коли у купчій грамотіна с. черепин було вказане ім'я Йогана або ж Гліба з Романова. Також цікавим є факт участі Іванка Сушика з Романова, руського лицаря у Грюнвальдській битві 15 липня 1410 р. За подвиги на полі бою він був винагороджений королем Владиславом ІІ Ягайлом трьома селами.

За даними податкового реєстру 1515 р. село належало польським панам Одновським і платило данину з 4 ланів оброблюваних земель. У податковому реєстрі 1578 р. теж згадано Романів і те, що тут було троє комірників. На поч. 19 ст. село перейшло до рук польських панів Потоцьких. У 1821 р. тут проживало 1180 греко-католиків. 

У селі діяла церква св. Михайла, державна однокласна школа та позичкова каса. 1848 р. громада заснувала свій шпихлір, що працював аж до Першої світової війни. 

12 червня 1904 р. у читальні "Просвіти" в Романові побував Іван Франко. Читальня знаходилась в центрі села. При ній діяли оркестр. хор, театральний та шаховий гуртки, "Молода Просвіта" для дітей та літній дитячий садок. У селі діяли молодіжні товариства "Січ" та "Сокіл" 

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.