Площа Святого Юра - площа у Галицькому районі міста Львова, частково розташована на Святоюрській горі. Від площі розходяться вулиці: Листопадового чину, Устияновича, Карпінського, Шептицьких, Митрополита Шептицького та Озаркевича, яка з'єднується з Городоцькою. 

Історія

У 1655 році тут знаходився табір військ Богдана Хмельницького, який спільно з російським військом оточив Львів . На честь цієї події встановлено меморіальну дошку на будинку № 6 (художник Дмитро Крвавич, 1979).

З 1679 року на площі проводилися щорічні ярмарки. Поступово вони придбали широку популярність і, починаючи з 1780 -х років, майже до кінця наступного століття відбувалися вже двічі на рік - на свято Святого Юрія і на Покров, і тривали декілька тижнів. Найбільшого підйому Святоюрські ярмарки досягли в першій половині XIX століття. Велика частина колишньої ярмаркової території зараз зайнята більш пізніми спорудами різного призначення.

У 1897 році міський садівник А. Рерінг заклав посеред площі сквер.

Собор Святого Юра – це головна Святиня Української Греко-Католицької Церкви. У липні 1700 р. тут було проголошено акт з’єднання Львівської архидієцезії з Римом. Найцінніша реліквія храму — Чудотворна Ікона Пречистої Діви Марії XVII ст.). У 1674 p. привезена до Львова з Теребовлі єпископом Йосифом (Шумлянським). 

Будинки на площі

• № 1 / 2 . Навчальний корпус Національного університету «Львівська політехніка», розташований у колишньому жіночому монастирі Святого Серця (Sacre Couer), що існував тут у 1844-1944 роках. Зберігся фасад 1885 (архітектор Іван Левинський).

• № 3 . Студентська бібліотека національного університету «Львівська політехніка» зі складним фасадом. Побудована в 1970 році. Архітектор - П. Марьев.

• № 4 . Будівля хімічного факультету Національного університету «Львівська політехніка» (архітектори М. Микула , В. Сагайдаковський , 1962).

• № 5 Комплекс собору Святого Юра.

• № 9 Навчальний корпус національного університету «Львівська політехніка» - колишня хімічна Лабараторія Політехніки (архітектор Юліан Захаревич, 1876). Фасад і інтер'єр прикрашені неоренесансний рельєфами Леонарда Марконі.

Sacre Coeur. Монасти́р Свято́го Се́рця

Палац греко-католицьких архієпископів

Собор св. Юра

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.