Мечислав Орлович народився 17 грудня 1881 у містечку Комарно у сім’ї нотаріального практиканта, а з 1895 року — нотаріуса Міхала Орловича та його дружини Емілії. Дитинство його пройшло під опікою його матері та її родичів в Прухніку коло Ярослава. Справа в тому, що у цей час його батько виїхав до США на заробітки, тому, як було згадано вище, виховувала його фактично лише мати. Мечислав навчався в гімназіях Ярослава, Самбора, Хирова. В останній, у 1899 році він склав екзамени на атестат зрілості.

Постало питання про його подальше навчання та вибір професії. Мечислав навчався у Львівському університеті і одночасно у торговельній академії Відня. Він відвідував лекції з історії мистецтва, географії, історії у Львові та Кракові. Під впливом своїх зацікавлень від 1904 року він починає організовувати екскурсії по Татрах.

У 1906 році відбуваються дві знакові в житті Мечислава події – йому присвоюють ступінь доктора права, та він стає одним з засновників Академічного туристського клубу у Львові (1906 р.), який став першою туристичною академічною організацією туристичного плану у під австрійській Галичині.

У 1920-ті він активізує цю діяльність і один за одним виходять цілий ряд путівників, які привчені Галичині, Волині, Львову, Карпатам, Татрам, Помор’ю та цілі низці інших територій міжвоєнної Польщі. Долучається він і до спортивного руху, так, він виступає організатором та президентом Національного олімпійського комітету в Польщі (з 1930 року – його віце-президент), брав участь у створенні туристичної інфраструктури, зокрема готелів та хостелів.

Працював у 1919–1932 рр. референтом з туризму у Міністерстві громадських робіт, а в 1932–1939, від 19 жовтня 1945 до 1952 — референтом у туристичному відділі Міністерства шляхів сполучення. Від 1952 року до смерті працював в Комітеті туристичних справ Президії уряду, був членом Комісії з краєзнавства та туризму при міністерстві освіти ПНР.

Під час ІІ Світової війни Мечислав важко захворів, більше того, зібрані ним рукописи, архів світлин були знищені після Варшавського повстання. Помер 4 жовтня 1959 році(у 78-річному віці) та був похований у Варшаві на Алеї заслужених громадян Польщі кладовища на Повонзках. Як же вшановують про нього пам’ять? Його іменем були названі вулиця у польській столиці, туристичні шляхи, будинок туристів і туристичний клуб. 

http://photo-lviv.in.ua/lvivyanyn-yakyj-tvoryv-turyzm-u-mizhvojennij-polschi/

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.