Аптека №3

За архівними матеіалами по вул. Дворніцкого (тепер вул. Свенціцького) стояв одноповерховий будинок, власником якого був Іван Брунек. Будинок поступово розбудовувався і вже 1912 р. була закінчена надбудова другого поверху, де розмістились кімнати готельного типу.

Фармацевтична промисловість в Галичині почала народжуватись у надрах аптечних лабораторій в сер. XIX ст. Це пов’язано, насамперед, з тим, що із початком XIX ст. розроблено нові технології виготовлення, та винайдено багатолікарських засобів власне у аптеках …

Аптека "Під угорською короною" була заснована Александром де Бар'є у 1772 р. на площі Бернардинській, 1. Аптека складалась з торгового залу, інспекторського кабінету, лабораторії, складу. Власник аптеки Я. Піпес-Поратинський крім фармацевтичної діяльності займався гуртовою торгівлею деревини, мав свої лісопильні, фінансував розвиток курорту Моршин і довгий час був його управителем. Тому моршинська вода і сіль в першу чергу надходили в аптеку "Під угорською короною".

У 1783 р.на розі вулиць Краківської та Лесі Українки (Скарбківській) відкрилась аптека "Під срібним орлом". Відомо, що в останніх роках 18 ст. аптека належала Антонові Крижанівському. До половини 19 ст. аптека належала Францішку Томанку і на той час була однією з найменших аптек Львова. З 1863 р. аптека перейшла у власність магістра Зигмунта Рукера.

З поміж камяниць у старовинних кварталах Львова, що оточують площу Ринок, вирізняється будинок, де вже третє століття діє найдавніша з існуючих у Львові аптек. Заснував аптеку військовий фармацевт Наторп у 1735 р. і назвав її "Під чорним орлом". 

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.