Серед сучасного й нового, У безкінечній метушні, Захоплююсь красою Львова, Який стоїть у спокої. 

1 жовтня

  • 1 жовтня 1744 р. - заклали новий храм св. Юра, якому судилось стати однією з найбільших перлин українського бароко
  • 1 жовтня 1773 року - у приміщенні Єзуїтського колегіуму, на давній площі Трибунальській (нині середня школа №62 на площі Яворського) розпочав роботу Collegium medicum – львівський медичний колегіум.
  • 1 жовтня 1877 року в новому корпусі Львівської політехніки розпочався перший навчальний рік

2 жовтня

  • 2 жовтня 1427 року - вперше згадано місто Свірж під час перебування тут короля Володислава ІІ. 

9 жовтня

  • 9 жовтня 1904 року - у Львові народилась актриса театру, кіно і телебачення, режисер і педагог Яніна Романувна

10 жовтня


12 жовтня

  • 12 жовтня 1894 р. - Михайло Грушевський прочитав свою інавгураційну лекцію у Львівському університеті

15 жовтня

  • 15 жовтня 1592 року - король видав Ставропігійському Братству привілей на друкування книжок.

18 жовтня

  • 18 жовтня 1918 року - митрополит Андрей увійшов до складу Української Національної Ради, що зібралась у Народному домі. Це були останні дні існування імперії Габсбурґів і українці вирішили взяти справу в свої руки. На засіданні було прийнято рішення про утворення Української держави.

20 жовтня

  • 20 жовтня 1918 року - на мітингу на площі Юра Кость Левицький проголосив утворення Української держави.

21 жовтня

  • 21 жовтня 1958 року на засіданні обласного комітету по радіомовленню і телебаченню прийнято рішення „про запровадження позивних Львівського радіо" використавши для цього мотив з гімну (на слова Івана Франка – В. К.) „Вічний революціонер”.

24 жовтня

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.