Є стільки міст, як в небі звізд, Срібло років на скронях і бровах. Де хочеш йди і як знаєш роби, Та за щастям їдь лиш до Львова.

1 травня

  • 1 травня 1890 р. - у Львові на площі Ринок вперше відбулась першотравнева демонстрація. Вона зібрала приблизно чотири тисячі чоловік. Були польські, українські, єврейські робітники. Її відвідали Іван Франко та Михайло Павлик. На вічі ухвалили резолюцію про те, що слід вимагати 8-годинного робочого дня, заборонити працю дітей і нічні зміни для жінок. Також винесли вимогу загального виборчого права.

2 травня

  • 2 травня 1708 року - Ставропігійське братство прийняло Берестейську унію та припинило своє існування.

6 травня

  • 6 травня 1893 р. – у Львові механік Александр Заячківський в своєму закладі по вул. Коперніка відкрив першу в краї ремонтну майстерню для біциклів, що говорило про велику кількість циклістів у місті.

14 травня


15 травня


18 травня

  • 18 травня 1995 року - П‘ятничанську вежу як музей — відділ Львівської картинної галереї відкрито для огляду.

26 травня


28 травня

  • 28 травня 1623 року - освячено костел Св. Лаврентія у Жовкві

30 травня


31 травня

"Львову Назавжди" - 5 років!

5 років — це зовсім небагато у рамках глобального розвитку, але для життя проекту це визначна дата. 15 червня авторський проект "Львів Назавжди" відзначає свій 5-річний ювілей з дня заснування. Проект присвячено Львову і створено для Львова. З його допомогою кожен зможе здійснити віртуальну мандрівку вузенькими вуличками давньоруської та середньовічної частин Львова, а також найцікавішими місцями всієї області, ознайомитись з творіннями відомих і безіменних майстрів минулого. Кожен день існування проекту - це зустріч з цікавими людьми, відвідування культурно-мистецьких подій у нашому місті, радість за кожне досягнення та визнання Львова, де "вперше...". Діяльність проекту проходить під гаслом "Для Львова з любов'ю". Вітаю всіх львів'ян і шанувальників нашого міста і маю для Вас головне побажання - "До зустрічі у Львові". Координатор проекту "Львів Назавжди" Наталя Максимів.