На захід від південно-західного кута площі Ринок розташована площа Катедральна.
З 1795 року це була вулиця Катедральна, а з 1828-го стала площею Капітульною на честь капітули – ради при єпископі римсько-католицької церкви, яку утворює колегія духівництва катедрального собору для управління дієцезією (єпархією). З 1950-го до 1991 року площа мала назву Рози Люксембург на честь діячки німецького комуністичного ліворадикального руху.
Забудова: ренесанс, бароко, ампір, класицизм.
2006 року під час археологічних робіт, пов’язаних із прокладанням нової трамвайної колії, на площі Катедральній виявили багато цікавих об’єктів, насамперед залишки кладовища та готичну споруду на північно-східному розі площі, якої не існує на старих мапах. Цю споруду археологи доволі ретельно дослідили і зробили висновок, що це брама готичного періоду, яка вела до катедрального подвір’я, але це могла бути й каплиця чи гробівець.

Каплиця Кампіанів
Найгарніша та найцінніша за художнім оздобленням каплиця Латинської катедри. Це мавзолей родини Кампіанів (Мартина і Павла), створений в 1619-1629 рр. вроцлавськими скульпторами Пфістером та Горстом. Стіни каплиці виконані з темно-сірого мармуру в поєднанні з білим алебастром, покриті багатою різьбою з барельєфами її власників. На зовнішньому фасаді розташовані рельєфи, що зображають Зложення Христа до гробу, Воскресіння та Зустріч з Марією Магдалиною. Вище, над нішами – овальні медальйони з алегоріями Вірності та Безсмертя.

Каплиця Боїмів

Латинська катедра