Площа Данила Галицького – площа у Галицькому районі Львова. Відокремлює Підзамче від Середмістя .

Давні назви
• Дров’яна площа (Holz Platz) – до 1871 року, назва пов’язана з тим, що на площі торгували дровами.
• Стрілецька площа – з 1871 по 1944 рік. Назва пов’язана із стрільбищем між зовнішньою міською стіною і валом, на якому львівські міщани вчилися стріляти з луків та вогнепальної зброї.
• Площа Данила Галицького – з 1944 року, на честь Данила Галицького, який вважається засновником Львова.
Історія
На місці нинішньої площі проходив третій зовнішній пояс міських фортифікацій з белюардами – Низьким і Королівським. Під ними протікав струмок, який брав свій початок на схилах Замкової гори.
2 червня 1902 на Стрілецькій площі відбулися зіткнення страйкуючих будівельників з австрійською армією і поліцією. Страйкарі кидали каміння в солдатів і поліцейських, били скло в навколишніх будинках. Внаслідок розстрілу робітників загинуло п’ятеро людей, декілька десятків учасників мітингу було поранено.
У роки Першої світової війни посеред площі встановили дерев’яні бараки, в яких розмістили дешеву кухню і їдальню. На початку 1950 -х через площу провели трамвайну лінію після ліквідації колії на тодішній Первомайській вулиці (проспект Свободи).
Будівлі на площі
На протилежних кінцях площі стоять дві величні споруди – будівля управління пожежної охорони і будівля лялькового театру. Між ними під № 8 в 1930 -х рр. побудували будівлі торгового ліцею.
Будівля пожежної охорони вибудувана з нештукатуреної цегли. Її побудували на місці літнього театру в 1899-1901 рр. . за проектом Ігнатія Брунека. Спорудження прикрасила скульптура Святого Флоріана (покровителя пожежників), виготовлена Петром Войтовичем. У новозбудованому будинку, поруч з пожежниками, розмістилася також станція швидкої медичної допомоги – по-львівськи «нагла поміч».
У нижній частині площі ( пл. Данила Галицького , 1 ) в 1913 році почалося будівництво будівлі Ремісничої палати, закінчене вже після Першої світової війни. У радянський час в цьому будинку став працювати ляльковий театр, а з 1990- х в підвалах будівлі працюва молодіжний клуб «Лялька».
Пам’ятники
У 1930 -ті роки на Стрілецькій площі планувалося встановити пам’ятник президенту міста Львова в 1905-1907 роках. Міхалу Міхальському. Саме Міхальський, коваль за фахом, після впровадження міських водопроводів на початку ХХ ст., виступив проти ліквідації львівських артезіанських колодязів. Згодом ці колодязі допомогли забезпечити місто водою під час польсько-української війни, коли український підрозділ захопив заміські джерела водопостачання.
22 жовтня 2013 р. у Львові встановлено пам’ятник Ю. Кульчицькому. Архітектор – Володимир Сколоза. Стелла із гербом на пам’ятнику означає шляхетний рід Кульчицького, зброя та щит – козацьке походження, мішок кави, з якого сипеться кава, що вмить перетворюється на монети, свідчить про підприємницькі здібності Юрія, який умів каву перетворювати у гроші. Кульчик у вусі солдата натякає на прізвище Кульчицький.

Палата ремісників
Палата ремісників, арх. Ян Протшке, 1913-1919рр. пл. Данила Галицького, 1