Чех Ян Дашек (1837-1904) – власник фабрики художнього та будівельного слюсарства (ковальства) у Львові, найвиразніше проявився як високопрофесійний ремісник, інтерпретуючи мотиви що використовувались в архітектурному ковальстві періоду ренесансу та бароко.
Вперше почав використовувати сецесійні мотиви в художньому кованому металі в архітектурі Львова.
Майбутній майстер народився у Чехії, у містечку Зноймо. Близько 1870 року Ян Дашек оселяється у Львові.
На вулиці Сикстуська (нині-вул. Дорошенка), під № 29, у 1879-1884 роках працювала слюсарна майстерня Яна Дашека, чиї металеві брами, мережані грати, сходи прикрашають багато знаних львівських кам’яниць… У дворі постала ціла фабрика, наприкінці XIX століття оснащена автономною електростанцією, першою у Львові…
На рубежі століть Дашек був беззаперечним лідером галузі у Львові та й усій Галичині. Його металеві шедеври до сьогодні прикрашають палац Потоцьких, Вірменську церкву, музей етнографії, числені будівлі міста Лева…
У 1891 році Ян Дашек отримує громадянство Львова. Тоді ж фабрики художнього та будівельного слюсарства (ковальства) у Львові переїздить на вулицю Коперика № 56-58. Сам майстер переїздить до новозбудованої вілли на вулиці Котляревського, 41, де власноруч займається оздобленням будівлі…
Вироби майстерні Дашека були представлені та відзначались на львівських виставках 1892, 1894, 1902 і на Всесвітній виставці у Парижі 1900 року. Візерунки кованого оздоблення будинків Львова періоду історизму, виконаних найпрестижнішою (в ті часи) фабрикою художнього та будівельного слюсарства Яна Дашека, являють собою динамічні ренесансні та барокові мотиви…
Після його смерті майстернею керував син — Ян Алоїзій Дашек