Уже у вересні українські книголюби зможуть побачитись онлайн на головному культурному фестивалі країни із всесвітньо відомою американською письменницею та музиканткою Патті Сміт. Співорганізатор події — видавництво «Vivat».

Біографія цієї неймовірної жінки приголомшує. У її минулому — переїзд з Чикаго в Нью-Йорк, жебрацьке життя на вулиці, робота в книжковому магазині, зустріч із фотографом Робертом Меплторпом, яка змінила життя обох. Їхня історія дружби дуже зворушлива: вони жили в готелі «Челсі», де були представлені перші виставки Роберта; часом їм ледь вистачало грошей, аби купити сендвіч з сиром; вони разом мріяли і надихали одне одного.

Вони були вільними, відчайдушними і справжніми. Зрештою, ви самі можете переконатись в щирості й особливості відносин між Патті та Робертом прочитавши мемуари «Просто діти», які в 2010 році написала Сміт.

У 2018 українською книгу переклав Остап Гладкий для видавництва Vivat. У своїх мемуарах Патті настільки детально і яскраво розповідає про їхнє з Робертом життя, що у вас неодмінно складеться враження, що ви такі ж закохані у світ мистецтва, також мрієте про знайомство з Енді Ворголом, шукаєте себе, дорослішаєте і живете разом з ними.

Уже зовсім скоро буде можливість обговорити цю історію із Патті Сміт, а поки маєте можливість слідкувати за життям рок-богині онлайн. Адже Патті активно веде свою інстаграм-сторінку @thisispattismith, на якій щодня публікує світлини.

27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.