Український фотограф Валентин Кузан, знайшов креативний спосіб продовжити зйомку свого проєкту «Cultprocess»: документування портретів українських митців.

У серії світлини фотографів Дмитра Купріяна та Михайла Палінчака, режисерки та засновниці онлайн-кінотеатру «Takflix», Nadia Parfan, художника Dima Krasnyi, поетів Ostap Slyvynsky та Zaza Paualishvili, поета Юр Іздрик, джазового трубача Dennis Adu та співачки Khrystyna Khalimonova.

«Уже 5 років я знімаю портрети українських митців вдома, на репетиційних базах, у гримерках, за лаштунками, на фестивалях, у майстернях, виставкових просторах і резиденціях. Але ще ніколи не знімав їх через відеодзвінок під час карантину. Водночас я поєднував їхні зображення із тим, що бачив довкола себе, теж будучи в ізоляції.

У нашій студії, де відбулась половина зйомок через смартфон, є певна кількість книжок, котрі годяться тільки для того, щоб по них гадати. Так само робив із виданнями цінними, або з випадковими поверхнями: імпровізував, випробовуючи, хто до чого підійде. Відкривав книжки на випадковій сторінці та шукав зв’язок. Навіть непрямий, іноді комічний. Але часом дуже влучний», — каже Валентин Кузан.

Фотограф Дмитра Купріяна, котрий знімає в чб, а потім кольорує фото, на книжці Рудольфа Гулки. Це книжка, фотографії у якій зроблені автором таким самим чином, але рівно сто років тому в тодішній Підкарпатській Русі (теперішнє Закарпаття).

Над головою режисерки та засновниці онлайн-кінотеатру «Takflix», Надії Парфан нависає потужна постать Інгмара Бергмана, котрого я відкрив для себе як неймовірного прозаїка завдяки його трилогії, виданій кілька років тому у ВСЛ.

Художник Діма Красний визирає з рамочки на обкладинці книги про Параску Плитку-Горицвіт, котра пройшла ГУЛАГ, потім решту життя провела на самоті у рідній Криворівні, займаючись малюванням, іконописом, витинанням, фотографією, музикою і поезією.

Фотограф Михайло Палінчак у часи пандемії постає в масці, подібній до тієї, яку довелося вдягати, фотографуючи в диму найдраматичніші революційні події.

Поет Остап Сливинський позує на фоні своєї книжкової полиці й закрутки на студії агенства, у якому я працюю.

Юрій Іздрик, оскільки займається крім поезії, ілюстрацією і колажем, – сам у колаж і потрапив, опинившись на фотографіях Гельмута Ньютона.

Джазовий трубач Деніс Аду органічно вписався у карпатські пейзажі, а поет Заза Пауалішвілі побув вождем новозеландського племені із книжки фотографа Ірвіна Пенна.

Співачка Христина Халімонова знята у своїй майстерні за фортепіано з іграшкою.

Переглянути фотографії можна тут:

 

 
  Valentyn Kuzan / Cultprocess
5:39 PM – Mar 21, 2020
Facebook
 
«Гадання на карантині» — це частина мого проєкту «Cultprocess». Уже 5 років я знімаю портрети українських митців вдома, на репетиційних базах, у гримерках, за лаштунками, на фестивалях, у майстернях, виставкових просторах і резиденціях. Але ще ніколи не знімав їх через відеодзвінок під час карантину. Водночас я поєднував їхні зображення із тим, що бачив довкола себе, теж будучи в ізоляції. У нашій студії, де відбулась половина зйомок через смартфон, є певна кількість книжок, котрі годяться тільки для того, щоб по них гадати. Так само робив із виданнями цінними, або з випадковими поверхнями: імпровізував, випробовуючи, хто до чого підійде. Відкривав книжки на випадковій сторінці та шукав зв’язок. Навіть непрямий, іноді комічний. Але часом дуже влучний У серії світлини фотографів Дмитра Купріяна та Михайла Палінчака, режисерки та засновниці онлайн-кінотеатру «Takflix», Nadia Parfan, художника Dima Krasnyi, поетів Ostap Slyvynsky та Zaza Paualishvili, поета Юр Іздрик, джазового трубача Dennis Adu та співачки Khrystyna Khalimonova.