Пасаж Грьодлів

У 1885 році брати Бернард, Герман та Альберт Грьодлі – підприємці з Будапешту – придбали у власність велику ділянку між закладом св. Терези (нині – приміщення Львівської Політехніки) та площею Солярні (тепер – площа Кропивницького).

Наприкінці 19 ст. цей район міста активно розбудовували – прокладено трамвайні колії, від 1905 року зводиться костел св. Ельжбети, будуються чиншові кам’яниці довкола. А вже у 1910-му на ділянці, що належала Грьодлям, будівельне бюро Міхала Уляма починає будувати торговий пасаж за проектом молодого й талановитого 25-річного архітектора Романа Фелінського.

Крім 14 ізольованих боксів під крамниці – із торговими площами та складськими приміщеннями і окремими входами, у пасажі знайшлося місце під ресторан та кав’ярню. «Перлиною» комплексу вважався двоповерховий кінотеатр «Гражина» у центральному павільйоні, де одночасно можна було розмістити 213 глядачів.

Фото з сайту Фотографії старого Львова

Економічна діяльність митрополита Андрея Шептицького

Коли Андрей Шептицький очолив Галицьку Митрополію, Галичина була одним з найбідніших і найвідсталіших регіонів у Європі. І щоб збагнути масштаби […]

Климентина Авдикович

Климентина народилась 27 липня 1884 року у багатодітній сім’ї пароха Копичинець на Тернопільщині отця Миколи Січинського. Вона – рідна сестра […]