Містечко Стара Сіль засноване у 1255 р. У часи польського панування містечко мало назву Зальцборк. У 1421 р. Стара Сіль отримала магдебурзьке право.
Саме із поселенням Стара Сіль пов’язане унікальне явище в українській історії, а саме – виварювання солі в одному місці протягом трьох тисяч років. Тут таке виробництво розпочалось в часи так званої культури фракійського гальштату (остання чверть ІІ тис. – перша половина І тис. до н.е.) та тривала до 1853 р.
Протягом цього часу в цій місцевості перебували різні етноси. В V ст. н.е. тут осіло слов’янське плем’я карпатських хорватів. Вони продовжили солевиробництво, зокрема, постачали цей цінний мінерал через Карпати на територію Моравії та Чехії. У ІХ ст. Прикарпаття увійшло до складу Великоморавського князівства, а від початку Х ст. – до Чеської держави. Наявність потужних соляних джерел прямо впливала на історію всього краю. Зокрема, “стратегічний” продукт став головною причиною приєднання Володимиром цих територій до Київської держави. Для неї “західні землі мали значення передусім як постачальника солі, … від часу, коли печеніги опанували степи і почали замикати дорогу до чорноморських соляних озер.”
Стара Сіль згадана в купецькому дорожнику “Списку руських городів дальних і близьких”. Росіянин, який переписував дорожник неправильно переклав давню німецьку назву Старої Солі “Salzbork”. Це підтверджує грамота польського короля Ягайла від 20 листопода 1421 року на відновлення магдебурзького права.
Стара Сіль була важливим торговельним пунктом, через який проходив шлях на Польщу і Прибалтику.
На сьогодні головними пам’ятками Старої Солі є дерев’яні церкви Воскресіння Господнього XVIII ст. та Параскеви П’ятниці 1440 р. побудови, а також мурований римо-католицький костел Св. Михайла, збудований у 1660 р. Перебудову костелу виконано у 1922 р. Цікавими для огляду єскульптури святих Євангелистів та каплиця Святої Анни, збудована у 1613 р.Особливою для католицизму є дзвіниця костелу, другий ярус якої є дерев’яним і свого часу слугував в’їздом на територію храму.
Також цікавою для огляду є вілла “Анна”, збудована в 1911 р.